Російська економіка не буде стабільною і не почне рости, якщо і надалі буде орієнтуватися на продаж нафти і газу. Про це в ході прес-конференції в Санкт-Петербурзі заявив лауреат Нобелівської премії з економіки Крістофер Піссарідес.
Він констатував, що зараз всі країни-нафтовиробники стикаються з проблемою економічного зростання, назвавши це "родовим прокляттям" сировинної економіки.
На думку економіста, в числі таких країн – Венесуела, Саудівська Аравія, Нігерія, Росія.
"Єдине виключення – Норвегія, та й то не в повній мірі", – сказав Піссарідес.
При цьому він підкреслив, що єдиний спосіб для Росії повернутися на траєкторію економічного зростання – "забути про те, що у країни є нафта".
Піссарідес рекомендував владі РФ зосередитися на проведенні структурних реформ, які, на його думку, "абсолютно необхідні для російської економіки".
Раніше повідомлялося, що доходи Російської Федерації від експорту нафтопродуктів в січні-лютому 2016 року скоротилися в 2,2 рази порівняно з аналогічним періодом попереднього року і склали 6,2 млрд доларів.
За даними Федерального агентства по статистиці Росії, 14% населення країни живе за межею бідності – дані за 2015 рік, у порівнянні з 11% в 2014 році. А порівняно з 2013 роком число бідних подвоїлася.