Однак це зовсім не значить, що українцям треба відмовлятися від частини своєї території. Про це сьогодні пише газета Frankfurter Allgemeine Zeitung з посиланням на висновки німецької експертної групи при уряді України.
Видання повідомляє, що у ще не опублікованому документі, який підготували експерти, йдеться про те, що у раді відділення Донбасу від України відбудеться сильне скорочення об'єму українського експорту. Оскільки на металургійну промисловість регіону припадає значна частина зовнішньої торгівлі країни. Це призведе до чергової хвилі знецінення гривні.
Але з іншого боку, у такому випадку Києву не доведеться виплачувати значні субсидії для соціальної сфери Донбасу і нерентабельного видобутку вугілля. Таким чином, Україна матиме короткострокові економічні труднощі, але не більше того.
Експерти зауважують, що свої розрахунки вони зробили на основі показників 2013 року і не враховували наслідків війни, через які постраждала інфраструктура регіону і підприємства. І якщо армії України все ж вдасться повернути під контроль уряду окуповані території Донбасу, це означатиме додаткове навантаження на бюджет, оскільки Києву доведеться відбудовувати зруйновані об'єкти.
Голова німецької експертної групи і експерт консалтингової компанії Berlin Economics Рікардо Джуччі запевняє, що висновки, які він зробив разом з колегами, в жодному разі не можна вважати підставою для відмови від частини території України, яку зараз окупували проросійські сили.
Він підкреслив, що політичні і гуманітарні фактори треба оцінити окремо. А наведені економічні висновки лиш свідчать про те, якими б були наслідки для України в крайньому випадку.
"Україна лишилася б життєздатною без Донбасу. Українська економіка стала б меншою, але не стала б слабшою", - запевнив Джуччі.
Він додав, що у випадку, якщо найгірший сценарій з відділенням Донбасу відбудеться, то фінансові втрати України не будуть значними. Оскільки регіон давно звільнений від сплати ПДВ на експортовані товари і насправді ніколи не приносив великих коштів у державну казну. Натомість Київ міг позбувся б необхідності виплачувати дотації і більше б не страждав від дефіциту бюджету, який був у нього з року в рік.
В цей же час, ВВП України скоротився б на 8,4%, а промислове виробництво – на 15%. Також Київ би легко переніс втрату видобутку вугілля і продуктів металургії, оскільки товари такої ж якості можна легко придбати в інших країн. В цей же час, колишній голова Донецької області Сергій Тарута пояснив, що РФ не збирається робити економічне диво в Донбасі. На його переконання, "Донбас їм (Росії - ред.) не потрібен", оскільки він не дає ніякої синергії з точки зору економіки РФ, а тільки "буде пожирати ресурси, яких у них не вистачає".
Читайте повний текст інтерв'ю з Сергієм Тарутою в матеріалі Інни Ведернікової у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна"