Про це на сторінках Forbes пише оглядач Кеннет Рапоза. Він додає, що Росія сама створила більшість своїх проблем. Хоча обвал ціни на нафту не приніс нічого хорошого російській економіці, військова агресія проти України теж не допомогла їй зростати. Після анексії Криму і вторгнення в Донбас Володимир Путін став "поганцем" в новій Холодній війні. Санкції посилили в липні 2014 року, а потім ще раз посилили у вересні. Росія теж встановила продуктове ембарго у відповідь.
Але очікуваного економічного хаосу не сталося. І Росія виглядає краще, ніж чекали експерти. Автор пише, що акції фонду Market Vectors Russia, який інвестує в Росію, зросли на 41,5%, а рубль після втрати половини своєї вартості, відновився на 17% з початку року. Економіка Росії дійсно скоротилася на 1,9%, але цей показник не такий катастрофічний, як очікувалося.
Рапоза також нагадує про рейтинг Human Capital Report 2015, в якому оцінене ний людський капітал країн, можливості і навички населення. У ньому Росія піднялася з 55-го на 26 місце. А Україна, схід якої охоплений війною, опинилася на 31-му місці. Таким чином, вони опинилися вище в рейтингу, ніж Греція, Португалія, Іспанія і Італія.
Автор також нагадує, що наприкінці літа Єврокомісія буде обговорювати продовження санкцій проти Росії. На його думку, під час цього обговорення їх продовжать до кінця року. Однак, їх їх можуть скасувати у вересні, коли виповниться рівно 12 місяців після того, як був введений останній пакет санкцій. Це може статися в тому випадку, якщо ескалації війни не буде.
В цей же час, експерт Крейг Ботем з компанії Schroders вважає, що політичні ризики і низька ціна на нафту досі загрожує Росії. Якщо конфлікт в Україні знову перейде в більш активну фазу, а Захід посилить санкції, Москву чекають серйозні проблеми.
Раніше видання The Guardian з посиланням на ЄБРР писало, що рецесія в Росії триватиме два роки і нашкодить економіці сусідніх країн. Також експерти застерігають, що продовження війни в України може сильно нашкодити світовій економіці, якщо події будуть розвиватися за найгіршим сценарієм. Економічні наслідки від бойових дій за "ланцюговою реакцією" нашкодять всьому регіону. Також ЄБРР погіршив прогноз падіння української економіки у 2015 році до 7,5%. У січні 2015 року Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) погіршив прогноз падіння ВВП України в 2015 році до 5% у порівнянні зі своєю оцінкою на рівні 3% у вересні 2014 року.