Економіка Росії досягла дна, але може впасти ще нижче – Forbes

Поділитися
Економіка Росії досягла дна, але може впасти ще нижче – Forbes За незначним зміцненням рубля може ховатися ще більший обвал.
Оглядач пише, що обвал рубля свідчить про дуже серйозні проблеми російської економіки.

Цього тижня Росія пережила найбільший обвал національної валюти з часів дефолту 1998 року. Сьогодні, щоправда, рубль трохи зміцнився. Однак економіка Росії, можливо досягла свого дна, враховуючи весь комплекс проблем.

Про це сьогодні на сторінках Forbes пише оглядач Кріс Райт, який покладає відповідальність за знецінення російської валюти на обвал вартості нафти на 40% із серпня. А бюджет Росії здебільшого складається із доходів від продажу енергоносіїв. Зараз Москва готується до виживання при ціні на нафту 60 доларів за барель.

"І нафта – лише одна сторона медалі. Росії доводиться мати справу з низкою проблем, частина з яких виникли з її власної вини, а частина – ні. Найочевиднішою з них є санкції ЄС і США за російську поведінку в Криму і на Сході України. Крім того, є структурні проблеми в економіці, яка входить в рецесію в той час, як обвал рубля збільшує державний борг і робить ситуацію ще гіршою", - йдеться в статті.

Оглядач зауважує, що слабкий рубль вигідний для Росії як для експортера енергоносіїв. Доходи компаній "Газпром" і "Роснефть" у доларах, а витрати – в рублях. Однак при цьому, державний борг Росії зростає. В грудні Москві потрібно заплатити 31 мільярд доларів, і ще 98 мільярдів – у 2015 році. Російським банкам, які зароблять в рублях, буде складно впоратися з цими витратами.

"Більше того, атмосфера для інвестування в Росії стає дедалі більше нездоровою. Здається, що лише Китай вірить у перспективність країни і її інвестиційну привабливість", - пише оглядач.

Він задається питанням, чи може російська економіка впасти ще нижче, адже "ціни на нафту не можуть падати вічно".

Автор зауважує, що експерти Deutsche Bank вважають, що прийнятною для зростання світового ВВП була б ціна між 80 і 90 доларів за барель. Якщо ж ціна впаде до тієї відмітки, до якої готується Кремль, то Росія і Венесуела стануть тими, хто найбільше програє від такого здешевшання.

"Опортуністичні портфельні менеджери, як завжди, намагаються вибрати правильний момент, щоб скупити акції Росії якомога дешевше. Можливо це і стало причиною падіння рубля впродовж минулого тижня. Але це лише підводить до наступного питання: чи не маскує незначний ріст російської валюти сьогодні ще більший обвал найближчим часом?" - пише оглядач.

У вівторок, 2 грудня російський рубль впав до нового мінімуму 54 руб./долар. "Далі продовжуємо відслідковувати нафту - схоже, для всіх психологічної точкою виступає 70 доларів за барель: якщо нижче неї, то рубль знову каменем вниз до нових інтервенцій ЦБ", - припустив дилер великого російського банку.

Також дизайнер Єгор Жгун опублікував мультфільм-пародія на "Титанік", де в якості коханої пари виступають рубль і барель нафти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі