Практично весь рік неамериканські ринки виглядають погано. Китай під тиском. Ринки, що розвиваються, під тиском. Ми бачимо, що економічний цикл наближається до завершення, швидше за все, це буде на початку наступного року і, ймовірно, почнеться з США.
Про це в інтерв'ю для DT.UA заявив Джон Харді, головний валютний стратег інвестиційного банку Saxo Bank. За його словами, кожна нова криза завжди виглядає трошки інакше. Але ця буде обов'язково прив'язаною до боргових інструментів.
"Основна причина саме у борзі. В Америці це буде насамперед корпоративний борг, помножений на той факт, що податкова політика Трампа створила колосальний дефіцит, який не дозволить боротися з кризою методами, які використовувались у 2008 році. В ЄС ключовою стане проблема поганої конструкції єврозони і євро як її інструменту. В Азії зростання сповільниться через торгові війни. Серед дрібних розвинених країн постраждають ті, на ринках яких є переоцінена нерухомість, - зазначив експерт. - У кожного буде своя головна біль, але що нас турбує: зазвичай, коли починається спад, найбільше страждають профіцитні країни. Виходить, такі країни, як Туреччина і Аргентина, з найбільшим зовнішнім боргом і нездатністю його платити, постраждають суттєво, але в кінцевому результаті, цілком імовірно, що профіцитні країни, як Німеччина і Південна Корея, можуть постраждати найбільше, оскільки їх економіки залежать від експорту".
Детальніше про майбутню кризу читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Валютний стратег Джон Харді: ""Чорних лебедів" стало більше, вони жирніші і агресивніші"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".