Економічні підсумки від НБУ: міжнародні резерви скоротились, гривня подешевшала, дефіцит держбюджету розширився

Поділитися
Очікування бізнесу та настрої споживачів також погіршилися.

Міжнародні резерви України знаходяться на комфортному рівні, хоча дефіцит держбюджету розширився та ділові очікування бізнесу погіршилися. Про це свідчать економічні підсумки квітня-травня, що опублікував Нацбанк у своєму черговому Макроекономічному та монетарному огляді.

Основні показники:

  • Інфляція у квітні залишилася на рівні березня –  3,2% р/р. Цьому сприяли падіння цін на сирі продукти харчування через потепління, а також стійкі інфляційні очікування.

Хоча базова інфляція дещо пришвидшилася – до 4,4% р/р. Це зумовлено як здорожчанням імпорту через блокаду західних кордонів, так і зростанням витрат бізнесу, зокрема через дорожчу електроенергію.

  • Ділові очікування та споживчі настрої в травні погіршилися. Причиною цього було обмеження споживання електроенергії та її відключення.
  • Ринок праці відновлювався в травні дещо повільніше: зростання попиту на робочу силу сповільнилося, але пропозиція залишалася обмеженою.

«Це і далі тиснуло на заробітні плати в бік зростання, що, зі свого боку, стимулювало збільшення доходів домогосподарств», - йдеться у опитуванні.

  • Дефіцит зовнішньої торгівлі у квітні звузився. Це зумовлено скороченням витрат вимушених  мігрантів за кордоном, а також відчутним зростанням експорту кукурудзи.
  • Міжнародні резерви залишалися на комфортному рівні – 42,4 млрд дол. США станом на кінець квітня та 39 млрд дол. США на кінець травня. Хоча за вказаний період обсяг міжнародної допомоги порівняно з березнем скоротився.

  • Дефіцит держбюджету в травні стрімко розширився через значні видатки. Він значною мірою був профінансований за рахунок міжнародної допомоги.
  • Ситуація на валютному ринку загалом була контрольованою завдяки інтервенціям НБУ. Однак погіршення балансу попиту та пропозиції валюти призвело до послаблення обмінного курсу гривні в травні. 

Нагадаємо, що Рада на засіданні 6 червня ратифікувала Рамкову угоду між Україною та Євросоюзом щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування ЄС для України згідно з інструментом Ukraine Facility.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі