Дві третини роботодавців в Україні відчувають брак кадрів та планують підвищити зарплату працівникам в 2023 році

Інфографіка
Поділитися
Дві третини роботодавців в Україні відчувають брак кадрів та планують підвищити зарплату працівникам в 2023 році © unsplash/@synkevych
Натомість 40 відсотків роботодавців  воліють влаштувати скорочення, показало опитування.

70% роботодавців в Україні відзначають дефіцит кваліфікованих кадрів, а майже 60% роботодавців планують утримувати тих працівників, які є, підвищенням зарплат у 2023 році. Про такий намір роботодавці заявили у ході опитування, влаштованого одним з кадрових порталів України.

40% із опитаних мають намір підняти оплату праці незначно – лише на 5-10%. 

Інші ж мають намір підвищувати зарплати:

  • на 11-20% – 14,5% опитаних;
  • більш ніж 20% – лише 3,7%.

Водночас значна кількість роботодавців підвищувати зарплати своїм співробітникам не планують. Таких 41,8%.

А деякі з роботодавців планують вирішувати проблеми шляхом скорочень, а не створенням конкурентних умов. 16% опитуваних вважають, що їх команда в 2023 році скоріш за все зменшиться.

Проте, більшість роботодавців все ж таки планують плідно нарощувати команди у 2023 році. Хоча, більше третини з них вважають нереалістичними запити претендентів на вакантні посади.

У той же час, уже зараз в Україні за низкою професій відчувається брак кваліфікованих кадрів. Про це заявило 70% опитаних роботодавців.

Часи, коли на українському ринку праці заправляв балом роботодавець, вже минають. Зважаючи на великий відплив фахівців за кордон і глобальну конкуренцію за трудові ресурси та трудову міграцію українців у більш економічно розвинені країни, центр тяжіння переміщується у бік спеціалістів, які поки що залишилися. Про реальні причини диспропорції на українському ринку праці читайте в матеріалі Надії Гоцуєнко - "Вакансії: нові робочі місця за рахунок трудових мігрантів".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі