Дубинський відкликав свій законопроект про 1% збір на спорт при купівлі готівкової валюти

Поділитися
Дубинський відкликав свій законопроект про 1% збір на спорт при купівлі готівкової валюти
Депутат припускав, що такий збір буде стимулювати громадян до купівлі валюти в безготівковій формі у режимі онлайн

Такої відсічі депутат явно не очікував
Такої відсічі депутат явно не очікував
Депутат Олександр Дубинський не зважився просувати свій законопроект про загальнодержавний збір на обмін готівкової валюти. За його словами, реакція суспільства виявилася вкрай негативною.

Заступник голови парламентського комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності та з питань податкової і митної політики Олександр Дубинський (фракція "Слуга народу") відкликав свій законопроект, яким пропонувалося ввести загальнодержавний збір на обмін готівкової валюти для розвитку спорту.

Про це він повідомив в соцмережах, зазначивши, що причиною такого рішення стала вкрай негативна реакція на ініціативу з боку його передплатників.

"Я провів опитування серед своїх дописувачів (частина з яких є нашими виборцями) з приводу введення 1% збору при купівлі готівкової валюти... В результаті опитування відкликаю відповідний законопроект 2208", - написав депутат.

Нагадаємо, в пояснювальній записці до законопроекту зазначалося, що запровадження збору на розвиток спорту з операцій з купівлі іноземної валюти в готівковій формі стимулюватиме громадян та суб'єктів господарювання здійснювати валютообмінні операції в онлайн-режимі в безготівковій формі.

Дубинський не піонер у цьому напрямку: норма про стягнення 2%-го збору з операцій купівлі готівкової валюти (пенсійний збір) була скасована у 2017 році. Збір з валютних операцій вперше в Україні був введений в 1998 році як тимчасовий захід. У 2011 році парламентом він був скасований, але в 2014 знову введений як вимушена міра. Ставки при цьому змінювалися.

Як повідомлялося раніше, українці скупили в 2018 році іноземної валюти на 11,073 млрд доларів, що на 1,481 млрд доларів більше, ніж було продано валюти.

Детальніше про ризики надмірної доларизації читайте в статті Миколи Остролуцького "Не озираючись на долар" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі