Господарський суд міста Києва 2 червня 2021 року припинив провадження за позовом Олександра Дубілета. Колишній міноритарний акціонер і голова правління банку оскаржував договори купівлі - продажу ПриватБанку, в результаті яких держава отримала у власність 100% акцій банку в грудні 2016 року.
Про це повідомляє прес-служба НБУ.
"Національний банк вітає законне і обґрунтоване рішення суду. Таке рішення суду прийнято у зв'язку із застосуванням закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності "№590-ІХ", - прокоментував рішення суду начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.
За його словами, згідно з цим законом єдиний спосіб захисту прав осіб, які є або були учасниками банку, - відшкодування заподіяної шкоди в грошовій формі.
Григорчук також нагадав, що відповідно до статті 41 Закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" після укладення договору купівлі-продажу акцій неплатоспроможного банку та їх передачі інвестору держава як інвестор не може бути позбавлена права власності на придбані ним акції банку і такі акції не можуть бути витребувані на користь попереднього власника.
Провадження у цій справі було відкрито Госпсудом Києва 2 січня 2020 року. До націоналізації ПриватБанку Дубілет володів 2,7249% його акцій.
Як писало ZN.UA, є мільйон причин, чому Приватбанк не можна повертати колишнім власникам, але головна одна - це буде визнання повної неспроможності української держави і чинної влади. Детальніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Великий куш у Верховному суді".