DT.UA публікує свіжі дані фінансової звітності 13 найбільших банків України

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
DT.UA публікує свіжі дані фінансової звітності 13 найбільших банків України Регулятор вже більше як півроку не публікує свіжих фінансових даних по окремим банкам
Група найбільших банків, що налічувала на початку минулого року 16 учасників, втратила трьох фігурантів - з ринку були виведені банки "Надра", "Дельта" та "Фінанси і кредит".

Інформація містить показники банків 1-ї групи, які раніше не публікувалися, за підсумками першого кварталу поточного (на 01.04.16 - останній звітний період) та минулого року (на 01.01.2016) за національними стандартами фінансової звітності.

Дані наводяться в розрізі окремих банків по валюті їх балансу (чисті активи), власного і регулятивного капіталу, а також нормативу його адекватності, прибутковості операційної діяльності, кредитного портфелю (загального і в розрізі юридичних та фізичних осіб), сформованих резервів, клієнтського прострочення і тд.

Як пише автор статті, в якій наводяться дані, Юрій Сколотяний, під приводом переходу на міжнародні стандарти фінансової звітності банківський регулятор вже більше як півроку не публікує свіжих фінансових даних по окремим банкам (остання їх дата - 1 жовтня 2015-го).

"Прагнучи хоч якось задовольнити інформаційний голод, який сформувався через явну неповагу НБУ до інтересів вкладників своїх підопічних, про необхідність відновлення довіри яких іде так багато порожніх розмов із високих трибун, редакція DT.UA публікує дані фінзвітності за національними стандартами 13 найбільших із діючих банків (група 1) за підсумками минулого року та першого кварталу нинішнього (1-й квартал 2016-го - без Промінвестбанку), на частку яких припадає близько 80% активів системи", - йдеться в статті.

Читайте також: Через Фонд гарантування вкладів "перекачали" не менше 3,3 млрд грн на непідконтрольні території

Слід зазначити, що група найбільших (з активами, що перевищують 0,5% від загальносистемного показника, група 1), що нараховувала на початку минулого року 16 учасників, втратила трьох фігурантів (з ринку були виведені банки "Надра", "Дельта" і "Фінанси і кредит").

Серед решти 13-ти у групі найбільших - три держбанки (Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк), і вісім "дочок" іноземних фінансових груп. Причому половина останніх - російського походження ("Сбербанк Росії"", "Промінвестбанк", "Альфа-банк" і "ВТБ"). До європейських можна віднести "Райффайзен Банк Аваль", Укрсоцбанк, Укрсиббанк, "ОТП Банк".

І лише два банки в групі найбільших належать українському приватному капіталу - Приватбанк (Коломойського, Боголюбова і компанії), а також ПУМБ (Ріната Ахметова), займаючи, відповідно, 1-ю і 10-ю позиції в системі за розміром активів.

Детальніше про стан української банківської системи читайте у статті "(Не)зараховані звіти" редактора відділу макроекономіки DT.UA Юрія Сколотяного у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі