Дрова б'ють історичні рекорди з підвищення ціни на аукціонах Української енергетичної біржі

Інфографіка
Поділитися
Дрова б'ють історичні рекорди з підвищення ціни на аукціонах Української енергетичної біржі
На біржі піднялися не лише ціни, а й кількість учасників, а також обсяги деревини, що купуються, попри здорожчання.

На Українській енергетичній біржі зафіксовано історичні рекорди зростання ціни на аукціонах з торгівлі необробленою деревиною - на 602%. Про це повідомляє сайт УЕБ.

"У середньому вартість лотів зростала на 35%, з історично максимальним підвищенням ціни на 602%", - розповіли на біржі про тенденції, що склалися у другій половині 2021 року.

За минулий рік на енергетичній біржі було реалізовано 3,14 млн кубічних метрів деревини загальною вартістю 7,91 млрд грн. Кількість акредитованих для торгів учасників зросла на 1502 - до 3946 компаній.

Частку реалізації виставленої на продаж деревини у другому півріччі минулого року підвищилася до 92%.

Нагадаємо, з 1 липня 2021 року набрали чинності зміни до Законів України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" та "Про товарні біржі", відповідно до яких торгівля необробленою деревиною тепер відбувається виключно на біржі.

Необроблена деревина охоплює не лише сегмент "паливних дров". Водночас уся деревина, що йде на дрова, продається саме як "необроблена деревина".

У 2014 році "паливні дрова" в Україні не лише коштували дешево, а й мали дуже дешевий залізничний тариф. Про це ZN.UA розповідала в матеріалі Василя Худицького - "Дрова замовляли?".

Після запровадження мораторію на експорт лісо- та пиломатеріалів в необробленому вигляді, ціни на внутрішньому ринку не мали підстав для особливого здорожчання. Тим більше, що станом на 2021 рік мораторій все ще залишався в силі.

Водночас у 2021 році в Україні, як і у всій Європі, розпочалася газова криза, спричинена низкою факторів, у тому числі - через дії російського газового монополіста компанії Газпром.

На початку весни 2021 року в Україні не збиралися купувати газ, оскільки Газпром критично знизив поставки в Європу, й у НАК "Нафтогаз України" вважали, що ціна газу в 350-400 дол. за тисячу кубометрів дуже висока. Усі чекали на літнє зниження ціни. І тут з'ясувалося, що "дорого" — поняття відносне, а газ буває і по 1000 дол., і по 2200. 

У результаті НАК за чотири місяці купила аж два мільярди кубометрів у середньому за непоганою за нинішніми мірками ціною 750 дол. Проте, створених резервів газу не вистачить навіть для проходження м'якої зими.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі