Найбільший український приватний енергохолдинг ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова пропонує обміняти єврооблігації на $ 200 млн з погашенням 28 квітня 2015 року на нові єврооблігації з погашенням у квітні 2019 року з підвищенням купонної ставки з 9,5% до 10,375% річних.
зокрема ДТЕК пропонує погасити 20% основної суми, решту обміняти на нові облігації, говориться в повідомленні компанії на Лондонській фондовій біржі в понеділок. Таким чином, обсяг їх випуску може скласти до $ 170 млн.
Власники єврооблігацій, які дали згоду на обмін до 8 квітня, додатково отримають винагороду в розмірі 2% від номінальної вартості цінних паперів у власності.
Пропозиція на обмін закінчується 22 квітня. Він буде здійснено у разі отримання заявок від власників єврооблігацій на суму щонайменше $ 170 млн.
Дилер-менеджером угоди призначений Deutsche Bank AG, агентом - The Bank of New York Mellon.
Як повідомлялося, ДТЕК в 2010 році випустив п'ятирічні євробонди на $ 500 млн. Купонна ставка по цінних паперів була встановлена на рівні 9,5% річних.
Потім, в березні 2013 року, компанія рефінансувала 60% цінних паперів за рахунок випуску нових п'ятирічних єврооблігацій на $ 600 млн з купонною ставкою 7,875% річних. Дилер-менеджерами угоди виступали Deutsche Bank AG і J. P. Morgan Securities.
На початку березня нинішнього року енергохолдинг повідомив, що в 2014 році збиток ДТЕК склав 19,7 млрд грн проти прибутку в майже 3 млрд грн в минулому році. Втрати пояснили військовими діями і погіршенням економічної ситуації в Україні.
Після цього рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валютах енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова відразу на два рівня, з "ССС" (можливий дефолт) до "С" (дефолт неминучий).
ДТЕК створена в 2005 році для управління енергетичними активами групи СКМ (Донецьк) Ріната Ахметова. В даний час є найбільшої приватної вертикально-інтегрованої енергокомпанією країни.