Зростання короткострокових котирувань на газ в ЄС вплинуло на зростання довгострокових цін на ресурс. Аналітики вважають, що це відіб'ється на ціні довгострокових контрактів "Газпрому" і, як результат, на його доходах.
Як пише «Інтерфакс-Україна», більше 80% продажів "Газпрому" до Європи зараз здійснюються за спотовими індексами різного часу - від місяця вперед до року. Наявність в портфелі контрактів по тривалим індексам стримує зростання цін.
На майданчику ICE Futures ф'ючерс на TTF на весь 2022 рік за минулий тиждень виріс з $582 до $679 за тисячу кубометрів, а в понеділок досяг $732 за тисячу кубометрів (або 60,85 євро за МВт/год). В цей же час короткостроковий контракт виріс з $926 до $1180 за тисячу кубометрів.
Повідомлялося, що у керівника «Нафтогазу» Юрія Вітренка є план порятунку України від газової катастрофи, пов'язаної з необхідністю купувати імпортний газ на зиму. До переліку заходів включено націоналізації облгазів і відкачуванням з «Оператора ГТС» близько 50 млрд грн.
Як попереджало ZN.UA ще в червні, запаси газу нижче, ніж заявляє центральна влада. Про це в своїй статті писав Ігор Маскалевич. Детальніше про ситуацію з газом в ПСГ України читайте в матеріалі "Безгазова зима".