Доступ фізичних осіб до торгівлі цінними паперами спростять

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Держкомісія з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) пропонує спростити доступ фізичних осіб до торгівлі цінними паперами. Регулятор, зокрема, вважає за доцільне легалізувати торгівлю цінними паперами в кредит і дати інвесторам право включати до витрат всі операційні витрати.

Держкомісія з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) пропонує спростити доступ фізичних осіб до торгівлі цінними паперами. Регулятор, зокрема, вважає за доцільне легалізувати торгівлю цінними паперами в кредит і дати інвесторам право включати до витрат всі операційні витрати.

У розпорядженні газети "Коммерсант-Украина" виявився перелік пропозицій ДКЦПФР щодо спрощення доступу фізичних осіб до торгівлі цінними паперами. По-перше, у комісії визнають затратність застосування електронно-цифрового підпису для клієнтів торговців цінними паперами, тому мають намір дозволити використання "аналогів власноручного підпису" - друк, підпис, усне доручення по телефону - при разових операціях.

По-друге, стане легше працювати в регіонах, оскільки ДКЦПФР пропонує дозволити торговцям і зберігачам залучати агентів для роботи зі своїми клієнтами.

По-третє, зміни торкнуться оподаткування. Звіт торговця для клієнта стане "єдиним і достатнім документом, який підтверджує факт купівлі-продажу цінних паперів", а сам торговець почне виконувати для клієнтів функції податкового агента (адміністрування та сплата податку на доходи фізосіб).

Особлив
у технологію оподаткування запропоновано для деривативів - нового сегменту ринку, обсяг якого з травня 2010 р. склав 7,1 млрд грн. Напевне збільшить привабливість вкладень у фондові інструменти можливість зачисляти витрати на оплату послуг торговця і зберігача до загальних витрат на купівлю цінних паперів. Це дозволить знизити інвестиційний прибуток за рік, що обкладається податком, на суму супутніх витрат.

З низькою ліквідністю українського ринку акцій у ДКЦПФР мають намір боротися за допомогою допуску на місцевий ринок розміщених за кордоном цінних паперів, емітенти яких забезпечен
о активами в Україні. Фонд держмайна можуть зобов'язати проводити приватизаційні конкурси та додаткові емісії акцій державних підприємств тільки через фондові біржі.

За матеріалами: "Коммерсант-Украина"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі