Почав діяти закон 3065-IX, який змінює правила щодо реєстрації прав на землю – «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання вчинення нотаріальних та реєстраційних дій при набутті прав на земельні ділянки».
Цей документ, крім іншого, розширює перелік осіб, яким заборонено купувати земельні ділянки сільгосппризначення – тепер заборона поширюється на учасників (акціонерів) або бенефіціарів юридичних осіб, до яких застосовані санкції.
Також законом передбачено, що перевірка відповідності набувача земельної ділянки сільгосппризначення вимогам, визначеним Земельним кодексом, не здійснюється при придбанні у власність земельних ділянок сільгосппризначення для ведення садівництва площею не більше 0,25 га, а також для ведення особистого селянського господарства площею до 2 га, що розташовані в межах населених пунктів.
Перед укладанням договору про перехід права власності на такі земельні ділянки їх набувач заявляє про дотримання вимог, визначених Земельним кодексом, шляхом подання нотаріусу, що засвідчує правочин, відповідної заяви.
Документ також визначає, що площа земельних ділянок сільгосппризначення, що належать на праві спільної сумісної власності подружжю, враховується у загальній площі земельних ділянок сільгосппризначення лише подружжя (колишнього подружжя), за яким зареєстровано право власності.
Закон дозволяє передавати переважне право купівлі земельної ділянки сільгосппризначення лише на певний термін, а не безстроково, як це відбувалося раніше.
Згідно з новими правилами, у разі держреєстрації набуття права власності на земельну ділянку сільгосппризначення за суб'єктом переважного права або держреєстрації припинення права оренди ділянки сільгосппризначення одночасно проводиться держреєстрація припинення переважного права купівлі земельної ділянки сільгосппризначення,без подання відповідної заяви.
Як писало ZN.UA, десятки мільйонів гривень можна заробити самостійно, якщо місцева влада знає, як використовувати існуючі ресурси, щоб компенсувати нестачу коштів й скерувати їх на життя громади, гуманітарну допомогу чи відбудову інфраструктури. І ці ресурси у них є. Це земля, квадратні метри нерухомості, які бізнес може взяти в оренду, та обʼєкти, що можуть отримати друге життя після приватизації. Про це читайте у статті «Як громадам заробляти під час війни і до чого тут е-аукціони».