Доступ до дешевої електроенергії «Енергоатому» дозволив Коломойському розширити бізнес з майнингу біткоїну в Україні — ЗМІ

Поділитися
Доступ до дешевої електроенергії «Енергоатому» дозволив Коломойському розширити бізнес з майнингу біткоїну в Україні — ЗМІ © ЧІТКО ИНТЕРВ'Ю/ УП
Імовірно, Коломойский отримав гарантії доступу до дешевої електроенергії.

Ігор Коломойський майнить (займається виробництвом) біткоїни в Грузії, США та Україні. Однак в Україні, завдяки аукціонам державного «Енергоатому», у олігарха є доступ до дешевої електроенергії . Хоча законність такого доступу до електроенергії є предметом офіційного розслідування правоохоронців. Про це пише «Радіо Свобода».

«Відповідно до даних джерел «Схем» на митниці, у лютому грузинська компанія Georgian Manganese, яка входить до орбіти олігарха Ігоря Коломойського, відвантажила в Україну понад 1200 блоків фірми Bitfury за майже три мільйони доларів. На той час це – 75 мільйонів гривень. Покупець – Запорізький завод феросплавів», - йдеться у матеріалі.   

Зазначається, для Коломойського це не новий бізнес. Завдяки судовому процесу у Лондоні з «Приватбанком» стало відомо, що ще у 2017 році Коломойський через грузинську компанію Georgian Manganese вклав 50 мільйонів доларів у «ферму» з майнінгу криптовалют. Та мав намір до 2021 року добути 50 тисяч біткойнів вартістю в 1 мільярд доларів. 

Загалом у цьому році Запорізький завод феросплавів імпортував з Грузії та Китаю обладнання для майнінгу та допоміжні конструкції до нього на суму майже 750 мільйонів гривень.

«Схоже, український олігарх вирішив не тільки перенести свою «ферму» з майнінгу біткойнів із Грузії до України, але збільшити її потужність. Про це свідчать документи, які є в розпорядженні «Схем», - зазначають журналісти.

Для такого рішення Коломойскому потрібен доступ до дешевої електроенергії та гарантії такого доступу. І, скоріш за все, є й доступ та гарнтії.  

«Продавець – державний «Енергоатом-Трейдинг» – встановив стартову ціну у 1400 гривень за мегават-годину. Зрештою, один покупець купив більшу частину виставленого обсягу електричної енергії, але дешевше. Замість початкової вартості у 1400 гривень, одна мегават-година обійшлася у 1150 гривень. Така ціна – трохи більше від гривні за кіловат – не доступна середньостатистичному українському промисловому криптомайнеру», - йдеться у матеріалі.

Тобто виходить, «Енергоатом» на аукціоні продав електроенергію нижче стартової ціни – таким чином, недоотримавши майже три мільярди гривень із запланованих.

«І це вже є предметом вивчення правоохоронців. Як той аукціон, який відбувся у грудні минулого року. Так і ті торги, що раніше. Суть одна: державний «Енергоатом», за підрахунками детективів Національного антикорупційного бюро (НАБУ), під час продажу електроенергії міг недоотримати доходів на загальну суму понад 4,35 мільярда гривень – через поступки в ціні фірмі-трейдеру Коломойського», - зазначається у статті.

Додамо, що в Україні відсутнє законодавство, відповідно до якого оподатковуються операції з криптовалютою.

Як писало ZN.UA, бюджет щороку отримував би на 10-20 млрд грн ренти більше, якби не компроміси з олігархами. Детальніше читайте у матеріалі Володимира Даценко, експерта «Ліги Антитрасту», - «Коломойському подарували 800 мільйонів гривень ренти на рік».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі