Рубль вранці в понеділок продемонстрував істотне зростання, повідомляє Reuters.
Цьому посприяли "голубині" заяви ЄЦБ і Банку Китаю, а також зростання нафтових цін.
Разом зі збільшенням пропозиції валюти агентство відзначає зниження попиту на неї у зв'язку з локальним завершенням корпоративних покупок під поточні сплати зовнішніх позик і відсотків по них.
При цьому після відходу ЦБ з ринку ринкова ліквідність залишається на низькому рівні, через що відносно невеликі обсяги угод призводять до істотних коливань курсу.
Долар до 11.00 по Києву оцінювався на Московській біржі в 44,35 рубля, що більш ніж на 3% нижче попереднього закриття. Це мінімальний рівень з 5 листопада.
До 11.30 по Києву долар торгувався вже в районі 44,75 рублів. Євро до цього часу коштував 55,50 рубля після провалу до 55,03 рублів за євро.
"У нас ПВКК, вранці ринок знову взяв валютний шорт, плюс, зараз немає попиту на валюту. Схоже, є бажання перевірити рівень 49 рубля за бівалютний кошик, в цьому випадку долар може впасти до 44,20", - цитує Reuters дилера великого західного банку.
Однак, на його думку, загальна політична та економічна ситуація не змінилася на краще, а зараз просто короткочасно склалися фактори на користь рубля, "тому треба ловити дно і викуповувати долар, який, можливо, досягне позначки 43 рубля".
У п'ятницю ЄЦБ допустив введення додаткових стимулюючих заходів для єврозони, а Народний банк Китаю несподівано знизив процентні ставки, спровокувавши попит на високоризиковані і сировинні активи.
Вранці в понеділок, 24 листопада, ф'ючерси на Brent котирувалися на рівні $ 80,83 за барель, а ф'ючерси на WTI - $ 76,87.