Рішення про введення додаткового імпортного збору на близько 100 товарних груп, за винятком критичного імпорту, буде прийнято після консультацій з міжнародними фінансовими організаціями, в першу чергу, ключовим кредитором країни - Міжнародним валютним фондом.
Про це заявив в ході брифінгу в Кабінеті міністрів заступник міністра фінансів України Денис Фудашкін.
Додатковий імпортний збір може бути введено на підставі закону про внесення змін до Податкового кодексу, прийнятого парламентом в кінці 2014 року.
"Це тимчасовий збір, прийнятий з метою врегулювання платіжного балансу. Закон припускає, що ця норма набирає чинності після завершення консультацій з міжнародними фінансовими організаціями щодо використання цього інструменту як методу регулювання платіжного балансу і стабілізації резервів Національного банку", - сказав Фудашкін.
Він додав, що після консультацій, які проводяться урядом, буде оприлюднено рішення Кабміну щодо введення чи не введення збору в дію. В першу чергу, це стосується консультацій з Міжнародним валютним фондом.
Президент Петро Порошенко підписав закон 73-VIII "ПРО заходи щодо стабілізації платіжного балансу України у відповідності зі статтею XII Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 р.".
Закон передбачає тимчасове, строком на 12 місяців, введення додаткових імпортних мит на 100 товарних груп (за ставкою 5-10%), що дозволить збільшити доходи бюджету на 17,6 млрд грн.
В ході обговорення даного законопроекту, внесеного урядом, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк зазначив, що імпортний збір вводиться тільки після відповідних консультацій з представниками ЄС.