До Енергоспільноти Україна може приєднатися вже 24 вересня
14 сiчня, 2011, 11:32
Поділитися
Україна може приєднається до Енергетичного співтовариства вже наприкінці вересня.Україна може приєднається до Енергетичного співтовариства вже наприкінці вересня.Про це у понеділок, 13 вересня, у Брюсселі на спільній прес-конференції, яка відбулася після закінчення зустрічі з президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу, повідомив президент України Віктор Янукович.
«Договір про приєднання України до організації «Енергетичне співтовариство» може бути підписаний вже 24 вересня на найближчій зустрічі міністрів», - сказав він.
У свою чергу президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу привітав президента України із прийняттям закону про ринок газу. «Ми очікуємо продовження проведення реформ у газовому секторі», - сказав він.
Окрім того, президент Єврокомісії позитивно оцінив наміри на наступному засіданні міністрів «Енергетичного співтовариства» прийняти рішення щодо приєднання України до цієї організації.
Янукович також повідомив, що сторони досягли домовленості стосовно проведення міжнародної конференції, присвяченої 25-й річниці «Чорнобильської трагедії».
За його словами, даний захід буде свідчити про підтримку ініціативи України щодо відмови від високозбагаченого урану, висловленої на саміті у Вашингтоні у квітні 2010 року.
Як повідомлялося, раніше в ЄС заявляли, що Україна може стати членом Енергоспільноти вже цього року.
Угода про створення Енергетичного співтовариства була підписана у жовтні 2005 року і набула чинності 1 липня 2006 року. Енергетичне співтовариство створене з метою поширення досвіду внутрішнього енергоринку ЄС на Південно-Східну Європу, а також сприяння залученню інвестицій в енергетику країн-членів спільноти.
На сьогодні до угоди приєдналися 14 країн-членів Євросоюзу і 7 країн Західних Балкан. Україна, Грузія, Туреччина і Молдова мають статус спостерігачів.
Раніше у міністерстві палива та енергетики відзначали, що приєднання України до Енергетичного співтовариства посприяє залученню інвестицій в енергетичний сектор країни, а також створить умови для вільного доступу українських компаній до ринків ЄС.
Президент Янукович у середині липня цього року підписав прийнятий парламентом закон «Про засади функціонування ринку природного газу», спрямований на приведення законодавства України у відповідність з основними положеннями законодавства ЄС, якими, зокрема, регулюються відносини на газовому ринку.
Закон зокрема передбачає поділ функцій транспортування, розподілу та постачання природного газу, а також встановлення окремо тарифів на транспортування, постачання і зберігання газу. У ньому передбачені рівні права доступу до єдиної газотранспортної системи України (ГТС) і підземних сховищ газу (ПСГ) для всіх суб'єктів ринку.