До 2020 року на нові родовища газу хочуть витратити 84,5 млрд грн

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
До 2020 року на нові родовища газу хочуть витратити 84,5 млрд грн В Україні планують наростити видобуток газу
Це дасть приріст річного видобутку в 10 млрд кубів, але для запланованого збільшення газовидобутку доведеться повністю змінювати структуру розвідки, застосовувати нові методи і технології, при цьому різко збільшуючи обсяг буріння.

До 2020 р. в рамках програми "20/20", яку у травні "Укргазвидобування" презентувала Кабміну, на нові родовища планується витратити 84,5 млрд грн, що дасть сумарно приріст річного видобутку в 10 млрд кубометрів газу і 26 млрд накопиченого видобутку.

Про це йдеться в статті Ігоря Маскалевича для DT.UA.

Старі родовища, отримавши в п'ять разів менше (17,1 млрд грн), дадуть за чотири роки 57 млрд кубометрів, тобто більш ніж удвічі більше.

"Дешево та відносно багато. Проблема в тім, що запаси старих родовищ уже закінчуються. А нові родовища - це зовсім інші витрати та нові ціни. Дива тут, на жаль, не буде. Понад те, для планованого обсягу видобутку газу потрібно збільшити запаси приблизно на 150 млрд кубометрів (в основному в Полтавській області)", - йдеться в статті.

Читайте також: "Укргазвидобування" планує придбати 20 бурових установок на гроші китайського кредиту

Як зазначає Маскалевич, за останніх чотири роки при видобутку близько 45 млрд кубометрів змогли приростити запаси лише на 27 млрд.

"Доведеться повністю змінювати структуру розвідки, застосовувати нові методи і технології, різко збільшувати обсяг буріння", - пише автор.

"У програмі збільшення видобутку газу тактовно обходять чимало питань, наприклад, які стосуються договорів спільної діяльності (СД). У рамках СД нині експлуатується близько 210 не найгірших свердловин, що дає 1,3 млрд кубометрів видобутку на рік. Мовчки передбачається, що за кілька років питання вирішать, але в найближчі два роки СД - це реальний фактор. Те саме заплановане будівництво дотискних компресорних станцій (ДКС) - це правильно, тому що нині до 40% газу "Укргазвидобування" проходить через ДКС спільних підприємств, тобто залежить від їхньої сумлінної роботи. І таких запитань чимало", - йдеться в статті.

Як нагадує Маскалевич, в травні державна "Укргазвидобування" презентувала програму Кабміну "20/20" - проект збільшення видобутку природного газу до 2020 р. з нинішніх 14,5 млрд кубометрів до 20 млрд. Офіційно заявлена мета - не просто утримувати падіння видобутку, а наростити його обсяги".

Нагадаємо, обсяг втрат групи "Нафтогаз України" протягом 2005-2015 рр., згідно з розрахунками, склав 620 млрд грн, з них майже 400 млрд - в результаті реалізації природного газу населенню і 170 млрд - підприємствам теплокомуненерго, включаючи "Київенерго".

Повну статтю Ігоря Маскалевича "Програма "20/20" - газ останнього шансу" читайте у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі