Дніпровський суд Києва закрив справу проти ексзаступника голови правління банку "Фінанси і кредит" Ігоря Копертехіна, пише ZN.UA з посиланням на сьогоднішнє повідомлення в реєстрі, хоча суд підтримав клопотання його адвокатів 3 січня, коли звільнив Копертехіна від кримінальної відповідальності.
Таке рішення в ухвалі суду пояснюється тим, що у справі сплив строк притягнення до кримінальної відповідальності, оскільки Копертехін перебував у розшуку понад три роки. Тому ухвала ще може бути оскаржена в Київському апеляційному суді.
Ігоря Копертехіна обвинувачують у службовій недбалості, що заподіяла тяжкі наслідки у вигляді матеріальних збитків для банку — ч. 2 статті 367 КК України. Йому інкримінували виведення грошей з банку через австрійський Meinl Bank.
За версією слідства, у 2015 році менеджмент банку використав компанію Nasterno Commercial Limited для укладання завідомо збиткових кредитних договорів та договорів застави, на $53,7 млн і $59,2 млн.
Бенефіціаром Nasterno Commercial Limited був Олександр Демченко, помічник власника збанкрутілого банку і ексдепутата Костянтина Жеваго.
Раніше ми повідомляли, що екснардеп, акціонер банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит» створив злочинну організацію з метою розтрати майна установи та легалізації коштів в особливо великих розмірах. Аби уникнути кримінальної відповідальності екснардеп звернувся за допомогою до судді одного з районних судів міста Києва. У межах кримінального провадження правоохоронці провели обшук в службових кабінетах судді та вилучили речові докази правопорушення. У ДБР підкреслили, що необхідність проведення слідчих дій у приміщенні суду жодним чином не пов’язана із виконанням своїх службових обов’язків та здійсненням законного судочинства судді або інших працівників указаного суду.
Власником банку «Фінанси та кредит» є підозрюваний у кількох кримінальних провадженнях олігарх Констянтин Жеваго, який наразі перебуває у Франції. ДБР повідомило Жеваго про підозру за статтями про привласнення, розтрату або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем та легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом в особливо великому розмірі. Наразі накладено арешт на майно Жеваго та пов’язаних з ним юросіб. Зокрема, заарештовані акції його підприємств на сотні мільйонів гривень та корпоративні права товариств, 26 об’єкти нерухомості. Також, накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з колишнім депутатом. Серед іншого, це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир.
За даними ЗМІ, підозрюваним у справі є колишній заступник голови правління Олег Шапкін, якого ще у 2017 році оголосили у міжнародний розшук.