Дніпродзержинський коксохімічний завод Evraz перейшов під управління "Метінвесту" Ріната Ахметова, чий Авдіївський коксохім в Донецькій області знаходиться в зоні обстрілу і не може гарантувати стабільні відвантаження сировини, повідомляє газета "Коммерсантъ" з посиланням на свої джерела на заводі.
Компанія Ахметова фактично керує ДКХЗ з початку 2015 року, уточнюють співрозмовники. Ще в серпні 2014 року гендиректор "Метінвесту" Юрій Риженков повідомляв українським ЗМІ, що компанія "заявила про інтерес" до ДКХЗ, оскільки через конфлікт на південному сході країни у неї виникли проблеми із забезпеченням коксом.
Evraz і його акціонери (основні - Роман Абрамович, Олександр Абрамов і Олександр Фролов) отримали ДКХЗ разом з іншими активами в Україні в 2007 році від групи "Приват" Ігоря Коломойського за $ 3 млрд. У серпні 2012 року ДКХЗ, що не брав участь у виробничому ланцюжку інших українських активів Evraz, був за символічні продан основний структурі акціонерів Evraz, Lanebrook Ltd, а з початку 2014 року власниками ДКХЗ стали кіпрські Salurex Limited, Misandaiko Holdings Ltd, Mastinto Trading Ltd і Altana Limited " з Британських Віргінських островів (всі володіють 23,64%). Офшори представляли інтереси акціонерів Evraz, а Altana Limited - українську інвесткомпанію Altana Capital, пояснили джерела.
Швидкого завершення операції по зміні власника на ринку не чекають через непросте фінансове положення "Метінвесту". Зараз компанія займається реструктуризацією єврооблігацій на $ 1,1 млрд і передекспортного фінансування на $ 1,1 млрд.
"Якщо ДКХЗ тримається дружніми до "Метінвесту" структурами, то для стабільних поставок сировини з нього досить управлінського контролю", - говорить Микола Сосновський з UBS. На його думку, перехід заводу під управління "Метінвесту" говорить про те, що в холдингу немає повної впевненості, що Авдіївський коксохім найближчим часом знову зможе стати стабільною ланкою виробничого ланцюжка. Але ДКХЗ повністю не вирішить проблем українського холдингу, він здатний замінити лише близько 10% обсягів виробництва Авдіївського коксохіму.
Як повідомляло агентство Bloomberg, "Метінвесту" відмовили у реструктуризації боргу. Компанія Ахметова, яка перебуває на межі дефолту, готує новий план реструктуризації боргу в 114 млн доларів.
У квітні група компаній заявила, що знаходиться в стані дефолту і починає три проекти щодо отримання згоди власників своїх облігацій з термінами погашення в 2015, 2017 і 2018 роках. Загальний борг компанії становить $ 3,2 млрд.
Як заявив раніше генеральний директор "Метінвесту" Юрій Риженков, переважна більшість підприємств гірничо-металургійного комплексу України з 2014 року знаходиться на межі банкрутства, якого вдалося уникнути тільки внаслідок девальвації національної валюти і поліпшення конкурентоспроможності української продукції на зовнішніх ринках.