Для вирішення проблем в електроенергетиці необхідно перевести зовнішні ЛЕП на постійний струм

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Перевід ліній на постійний струм можна здійснити за 3-3,5 роки, і це буде коштувати 300-350 млн дол.

Існує тільки один технічний спосіб уникнути або значно згладити критичну ситуацію в електроенергетиці. Це прискорений перевід ЛЕП 750 кВ на Жешув і Альбертиршу на постійний струм. Таким чином можна забезпечити спільну, але не синхронну роботу з Заходом з використанням всіх переваг, які дає постійний струм, починаючи зі значного зниження втрат в електричних мережах і закінчуючи безумовним підвищенням надійності міжсистемних зв'язків через багаторазове виконання критерію N-1 з огляду на можливості використання трьох фаз змінного струму для двох постійного струму плюс ще аварійні можливості.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Віталій Скляров, міністр енергетики України (1982-1993), Вілен Семенюк, міністр енергетики України (1993-1995), Олексій Шеберстов, міністр енергетики України (1995-1996, 1997-1999), Олександр Светелік, президент "CIGRE Україна", заслужений енергетик України.

"Треба підкреслити, що цей метод аж ніяк не новий і широко використовується з метою секціонування потужних систем, бо всі аварійні процеси не переходять зі змінного струму на постійний. Англія таким чином працює з материковою Європою, проклавши кабелі постійного струму (ПС) у тунелі під Ла-Маншем. Фінляндія з Росією - через вставки ПС на Лавизі, Китай планує теж секціонувати свої системи через вставки ПС і налагодити роботу з Росією, мудра Молдова також принципово вирішила питання вставок ПС з Європою. У нас теж була лінія постійного струму Волгоград - підстанція Михайлівська 800 кВ, але доля її, швидше за все, сумна", - відзначають експерти.

На думку авторів, перевід ліній на постійний струм можна здійснити за 3-3,5 роки, і це буде коштувати 300-350 млн дол., що, у всякому разі, дешевше робіт з синхронізації енергосистем із Заходом.

Детальніше про критичний стан електроенергетики читайте в матеріалі Віталія Склярова, Вілена Семенюка, Олексія Шеберстова і Олександра Светеліка "Мовчати не можна" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі