Для збереження критичної інфраструктури України потрібен комплексний протипожежний захист – Денис Любченко

Поділитися
Для збереження критичної інфраструктури України потрібен комплексний протипожежний захист – Денис Любченко © Дело.ua
Шкоду від російських атак може суттєво зменшити застосування активних і пасивних систем.

Провідні технології протипожежної безпеки, які використовуються на європейських підприємствах уже доступні Україні. Шкоду від пожеж на виробництвах і об'єктах критичної інфраструктури після російських ракетних обстрілів та атак безпілотників можна суттєво зменшити завдяки комплексному застосуванню активних і пасивних систем протипожежного захисту, сказав директор інженерно-проєктно-виробничої компанії «Спецзахист» Денис Любченко, пише видання “Дело”.

Зазначається, що активні засоби — це пожежна сигналізація, оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей, автоматичні системи пожежогасіння, вогнегасники пожежні крани тощо. В Україні їх потрібно застосовувати виключно разом з елементами автономного електроживлення через можливі відключення електроенергії.

А пасивні засоби, такі як системи протидимного захисту, протипожежні клапани, двері, ворота, завіси, блискавкозахист, вогнестійкі фарби, штукатурки та плити суттєво стримують розповсюдження вогню.

«Активний захист розпочинає свою роботу, коли пожежа розпочалася, пасивний є опорою для його ефективності навіть під час “блекаутів”», – розповів експерт.

Проте, за словами Любченка, лише невелика кількість підприємств в Україні дбала про комплексний захист до 2022 року. Надавалася перевага оновленню систем оповіщення та гасіння.

Він наголошує, що необхідно обов’язково встановлювати пасивний протипожежний захист при відбудові вже постраждалих промислових об’єктів, а також встановлювати автономні системи енергозабезпечення.

Завдяки досвіду українських спеціалістів і співпраці з провідними компаніями Німеччини, Ізраїлю, Південної Кореї Україна може отримати якісний безпековий продукт для стратегічних підприємств та інших об'єктів, які постійно знаходяться під загрозою військової агресії з боку РФ.

На думку Дениса Любченка щодо фінансування таких проєктів, то підприємствам стратегічних галузей необхідно залучати державну підтримку і працювати над створенням програм протипожежного захисту разом з урядом та парламентом.

Нагадаємо, “Енергоатом" почав займатися проєктуванням захисту "другого рівня" лише після заяви президента України Володимир Зеленського на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, що біля українських атомних електростанцій енергообладнання незахищене і три станції стануть мішенню для ударів армії РФ. Компанія "Енергоатом" 25 вересня уклала угоду вартістю 509 мільйонів гривень. Мова йде про залізобетонні П-подібні споруди, які захищають великі трансформатори від осколкових пошкоджень при непрямому попаданні ракети та ударних дронів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі