Для України в імміграційній політиці найкращим прикладом є Арабські Емірати – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Для України в імміграційній політиці найкращим прикладом є Арабські Емірати – експерт
Україні потрібні мільйони недорогих робочих рук. 

В України є шанси залучити поляків, так само як Чехія залучає словаків, але їх кількість буде невеликою через невисокі зарплати в Україні. А нам потрібні мільйони недорогих робочих рук. Напевно, найкращий приклад тут ОАЕ. Про це йдеться в інтерв’ю Юлії Самаєвої, редакторки економіки ZN.UA, з експертом у сфері міграційної політики Андрій Гайдуцький: «Україні потрібні мільйони нових платників податків».  

«В ОАЕ майже 90% населення це іммігранти. З них на вихідців з розвинених країн припадає лише 5%. Фактично, Арабські Емірати, які ви бачите на картинках з хмарочосами, збудовані «руками» іммігрантів  з Індії, Пакистану, Філіппін, Бангладеш та Єгипту. На ці п’ять країн припадає майже 60% всіх іноземців. Навіть в США, де працює понад 45 млн іноземців, менше 10% це іммігранти з розвинених країн. Тому давайте не плекати ілюзій», - говорить він.

За його словами, якщо ми хочемо залучити в Україну 100 тисяч поляків, тоді необхідно щоб приїхало понад 1 млн робочих рук з більш бідних країн, які будуть задіяні на важкій роботі, в так званих 3-D індустріях: dirty, difficult, dangerous, де превалює важка праця.

Поляки, як і українці, будуть працювати на менеджерських посадах, а також у сфері послуг. Майбутній достаток українців і успішність українського бізнесу буде залежати від спроможності залучати іноземну низькокваліфіковану робочу силу. Все це ми бачимо навіть в Німеччині, де є бізнес, який вже каже рекрутерам “не хочу німця, хочу українця”, бо відчув переваги роботи з іноземцями.

Щоб повторити цей досвід Україні потрібно дуже швидко і суттєво лібералізувати умови працевлаштування іноземців, зокрема з “безвізових” країн. Тоді роботодавці зможуть швидше заповнювати вакансії, а влада – почне швидше отримувати податки з нових платників.

З іншими матеріалами Юлії Самаєвої можна ознайомитися за посиланням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі