Для людей з інвалідністю в Україні поки доступна лише десята частина громадських будівель

Поділитися
Для людей з інвалідністю в Україні поки доступна лише десята частина громадських будівель
Ще 33 відсотки громадських будівель - доступні частково. Водночас в країні реалізується низка проектів для втілення сучасних вимог безбар’єрності.

З 33 тисяч громадських будівель в Україні безбар’єрними, тобто доступними для людей з інвалідністю, визнано лише 10 відсотків, і ще 33 відсотки - частково безбар’єрними. Про це за результатами третього засідання Ради безбар’єрності повідомила дружина президента Олена Зеленська.

"На сьогодні з 33 000 будівель доступними визнано близько 10 відсотків, частково безбар’єрними – лише 33 відсотки", - зазначила вона з посиланням на дані Мінрегіону, що здійснює контроль громадських будівель на безбар’єрність.

Зеленська додала, що на сьогодні Мінрегіон працює над удосконаленням будівельних норм з метою врахування сучасних вимог безбар’єрності.

Крім того, Міністерство інфраструктури запускає проєкти щодо безбар’єрного простору на ключових об’єктах інфраструктури – в аеропорту «Бориспіль», на Центральному залізничному вокзалі Києва та автовокзалі «Укрпас». Наступними проєктами в цьому напрямі будуть аеропорт у Львові й залізничний вокзал у Харкові.

Міністерство охорони здоров'я України працює над універсальним доступом до медичних послуг. На сайті Міністерства вже є доступ до інформації для осіб з порушеннями зору та слуху. Наприклад, у Харкові 87 медзакладів забезпечено засобами комунікації для людей з порушеннями зору Міністерство отримує від лікарень підтвердження можливостей перекладу жестовою мовою. Впроваджується можливість виклику лікаря через застосунок «Дія» неголосовим способом. 3245 лікарень подали висновки про доступність будівель для людей з інвалідністю, зокрема, там облаштували пандуси, спеціальні ліфти та підйомники.

Міністерство освіти і науки України працює над реалізацією проєкту «Шкільна освіта для всіх», у межах якого на цілковито нових та інноваційних засадах навчатимуть дітей, котрі тривалий час перебувають у лікарнях.

Нагадаємо, Рада безбар’єрності, яка була створена в квітні 2021 року, – це орган, що покликаний контролювати зміни в реалізації безбар’єрного простору в Україні.

Також, у квітні поточного року, було затверджено Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Документ покликаний забезпечити створення безперешкодного середовища для усіх груп населення, надати рівні можливості кожному без виключення реалізовувати свої права, забезпечити рівний доступ до послуг та інфраструктури. Передбачається 6 основних напрямків формування безбар’єрності: фізична, інформаційна, цифрова, суспільна та громадянська, освітня та економічна.

Нагадаємо, ВООЗ назвала число людей з інвалідністю в Україні та у світі. Так, на сьогодні в Україні понад 2,5 млн людей з різними формами інвалідності. Всього у світі їх налічують понад 1 млрд осіб.  

У 2009 році Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію про права осіб з інвалідністю. З тих пір питання Уповноваженого з прав людей з інвалідністю набуло особливого значення, зокрема в 2014 році був призначений Уповноважений Президента України, а в 2017 році створена посада Урядового уповноваженого з прав людей з інвалідністю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі