Для "бойкоту" долара країни БРІКС спробують використати одну з власних валют або цифрові гроші

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Про спільну валюту п'ятьом країнам, скоріш за все, взагалі не домовитися, а отже робочими будуть якраз некласичні варіанти.

Для того, щоб країни БРІКС могли якомога швидше відмовитися від долара та запровадити спільну валюту - це питання заплановане до розгляду на саміті в Південній Африці в серпні цього року, можуть бути обрані нетрадиційні шляхи. Про це пише редактор ZN.UA Юлія Самаєва у матеріалі - "План втечі від долара".

Основний план альянсу полягає в амбіційних намірах створити спільну платіжну систему BRICS Pay. Це традиційний шлях.

"Але нетрадиційні стежки теж проторюються, наприклад, використання технології блокчейн для створення цифрової валюти БРІКС. Перші розмови про це почалися у 2017, у 2018-му вже було підписано угоду про співпрацю, а у 2019 вже констатовано, що майбутня цифрова валюта має стати невід’ємною частиною BRICS Pay", - розповідає Юлія Самаєва.

Німецький економіст, відомий своїм скепсисом щодо єврозони, Філіп Багус вважає, наприклад, що про спільну фіатну, себто класичну, валюту країнам БРІКС взагалі не домовитися, а отже робочими будуть якраз некласичні варіанти.

"Спільна валюта має важливу проблему, а саме: як розподіляються прибутки від створення нових грошей? Це головна проблема євро. Справедливою вона буде і для БРІКС. Хто фактично контролюватиме створення грошей і розподіл прибутків від цього? Я насправді не бачу тут рішення, не бачу життєздатності такої валюти, якщо мова йде про фіат", - наголошує пан Багус у коментарі для ZN.UA.

Тож, якщо починання щодо спільної валюти і буде мати якесь реальне втілення, то ймовірніше за все це будуть альтернативні валюти, додає економіст.

Втім, на думку експерта, це не обов'язково мають бути цифрові гроші. Мова може йти й про так звану товарну валюту (commodity currency), тобто гроші, прив'язані до експорту певної сировини. Наприклад бразильський реал, російський рубль чи південноафриканський реал – є саме такими валютами.

"Товарна валюта, забезпечена одним або декількома товарами – можливий для них вихід, оскільки як правило такі валюти прив'язують якраз до сировинного експорту. Зважаючи на те, про які саме країни йде мова, перевагою саме такого варіанту стало б значно швидші темпи економічного зростання країн БРІКС, ніж Заходу", - зазначає пан Багус.

Нагадаємо, БРІКС (BRICS) - це скорочення від Brazil, Russia, India, China, South Africa.

Які слабкі сторони мають плани запровадження спільної валюти, детальніше читайте за посиланням.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі