Дії силовиків разом з олігархічними групами можуть зірвати приватизацію в 2021 році - ФДМ

Поділитися
Дії силовиків разом з олігархічними групами можуть зірвати приватизацію в 2021 році - ФДМ © spfu.gov.ua
Україна може втратити 12 млрд грн бюджетних надходжень.

У Фонді держмайна стурбовані тим, що дії правоохоронців спрямовані на дестабілізацію роботи держпідприємств, зокрема ПрАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК), в управління якого передано Вільногірський гірничо-металургійний комбінат (ВГМК, Дніпропетровська обл.) та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат (ІГЗК, Житомирська обл.). Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу ФДМ.

"ФДМ рішуче засуджує будь-які спроби зупинити і відкотити назад приватизацію держмайна з боку правоохоронних органів, колишніх тіньових власників та олігархічних груп. Будь-яка спроба неправового тиску на підприємства ставить під загрозу процес побудови ринкової та інвестиційної привабливої економіки в Україні. Роздержавлення економіки - пріоритет президента і уряду Україна, а також частина міжнародних зобов'язань України ", - цитує в повідомленні глава відомства Дмитра Сенниченко.

У ФДМ зазначили, що дії мають протиправний характер і можуть привести до згортання приватизації в 2021 році, що може призвести до втрати 12 млрд грн бюджетних надходжень.

У ФДМ нагадали, що ОГХК продемонструвала рекордні показники чистого прибутку в 2020 році - 600 млн грн, що в шість разів більше, ніж показники 2018 і 2019 років. Підготовка компанії до аукціону знаходиться на фінальному етапі. Він очікується в першому кварталі 2021 і обіцяє стати найбільшою приватизацією в Україні з часів продажу "Криворіжсталі". Приватизація цього активу також передбачена в Меморандумі України з МВФ.

Крім того, попередньо підприємством зацікавилися 16 провідних іноземних компаній. Очікується, що стартова ціна складе кілька мільярдів гривень.

Повідомлялося, що в календарі приватизації Фонду держмайна на 2021 значиться понад 500 об'єктів, при цьому тільки 53 перспективні об'єкти великої і середньої приватизації.

Додамо, що від приватизації державних активів у 2020 році до держбюджету направлено 2,5 млрд грн.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі