Українські підприємства зберігають позитивні очікування щодо макроекономічної ситуації в Україні. Індекс ділових очікувань бізнесу на наступні 12 місяців становить 118,3%, свідчать результати опитування керівників, проведеного Національним банком України (НБУ) у II кварталі 2018 року. Високий рівень ділової активності респонденти прогнозують шостий квартал поспіль.
У II кварталі 2018 року спостерігалося послаблення девальваційних очікувань – середнє значення обмінного курсу гривні до долара – 28,63 (у І кварталі – 29,53 грн/долар).
Керівники підприємств також знизили інфляційні очікування до 9,6% (у І кварталі – 11,0%).
Очікується також зростання обсягів виробництва товарів і послуг в Україні: баланс очікувань – 22,2% (у І кварталі 2018 року – 19,0%).
"Високі темпи зростання економічної активності зберігаються, в основному, завдяки поліпшенню прогнозів щодо фінансово-економічного стану власних підприємств та інвестиційних видатків на проведення будівельних робіт", - йдеться в повідомленні.
Основними чинниками, що стримують розвиток підприємств, залишаються занадто високі ціни на енергоносії, а також сировину і матеріали.
НБУ провів опитування 10 травня – 05 червня 2018 року. Опитано всього – 665 підприємств у 22 регіонах України. Репрезентативно за основними видами та напрямами діяльності, розмірами підприємств за кількістю працівників.
Як писав у своїй статті для DT.UA Максим Пархоменко, до кінця літа гривня буде залишатися на поточному рівні і при покращанні макроекономічної кон'юнктури може подолати позначку в 26,00 грн за долар, але дана тенденція буде дуже короткостроковою і в повній мірі буде відіграна вже в жовтні.
Докладніше про перспективи курсу гривні протягом літа читайте в матеріалі Максима Пархоменка "Національна валюта ще може зміцнитися до кінця літа" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".