Курс рубля у четвер, 13 листопада, показав негативну динаміку на тлі зниження світових цін на нафту.
До 9.25 по Києву долар США оцінювався на Московській біржі в 46,04 рублів, що на 8 копійок вище від закриття вівторка. Євро набирав 30 копійок - 57,32 рубля, повідомляє Reuters.
"Головними факторами динаміки рубля зараз є підвищений попит на іноземну валюту з боку населення і затримки у продажу виручки експортерами. Крім цього, учасники валютного ринку намагаються передбачити наступні дії ЦБ щодо стабілізації ситуації після нещодавніх масштабних усних інтервенцій і обмеження пропозиції ліквідності за операціями валютного свопу", - йдеться в аналітичному огляді банку ВТБ Капітал.
На думку аналітиків банку, у світлі цих факторів рубль найближчим часом буде схильний до значних коливань.
Проти зміцнення рубля, крім дешевої нафти, виступають нестабільна ситуація на південно-сході України, а також невизначеність з насиченням попиту на валюту з боку корпоративного сектора під погашення зовнішніх позик, так і населення в світлі останнього знецінення рубля.
Північноморська суміш Brent торгується поблизу чотирирічних мінімумів: фронт-ф'ючерси дешевшають на півдолара з початку дня, барель оцінюється в $ 79,88. Напередодні котирування знижувалися до $ 79,72 вперше з початку жовтня 2010 року.
Падіння рубля вже негативно позначається на деяких російських проектах. Вчора, 12 листопада, стало відомо, що падіння курсу рубля змусило російську владу зупинити реалізацію проекту з будівництва гілки метро в Новій Москві.