За підсумками першого кварталу 2021 року частка Китаю в зовнішньому обороті України, який включає експорт і імпорт товарів і послуг, становила 13,0% (4 290,4 млн доларів).
За підсумками минулого року частка Китаю була 13,1%, свідчать статистичні дані Державної служби статистики опубліковані на сайті відомства.
На друге місце з четвертого піднялася Польща - 2 263,9 млн доларів з часткою 6,9%, а третя Німеччина з оборотом 2 141,4 млн доларів і часткою 6,5%.
Російська Федерація опустилася на четверте місце - 2 022,8 млн доларів і 6,1%, а за підсумками 2018 року вона була першою, а потім згідно зі статистикою, два роки перебувала на другому місці.
США зберегли своє п'яте місце в топі партнерів України - 1 814,2 млн, 5,5% обороту.
В цілому на країни Євросоюзу припадає 40,4% зовнішнього обороту України.
Раніше повідомлялося, що в березні поточного року оборот роздрібної торгівлі зріс на 13,1% в порівнянні з березнем минулого року.
За I квартал 2021 року оборот роздрібної торгівлі зріс на 7,5% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, повідомила пресслужба Мінекономіки на відомчому сайті.
Позитивна динаміка галузі підтримувалася в першу чергу відновленням економіки в умовах адаптивного карантину, а також стимулюванням попиту на тлі збільшення соціальних стандартів.
З 1 січня поточного року зросла мінімальна заробітна плата до 6 000 грн, а з 1 березня були проведені перерахунки та індексація пенсій громадян за віком, за вислугу років, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника.
Також повідомлялося, що журнал "Forbes - Україна" опублікував список 100 найбагатших українців. До нього увійшли власники бізнесів в промисловості, металургії, фармацевтики, АПК, енергетики та інших секторах економіки. Автори рейтингу відзначають, що за рік список оновився на 21%.
Один з учасників першої десятки - бізнесмен Віктор Пінчук ($2,5 млрд) розповів виданню, що його першим місцем роботи була посада нічного сторожа і різьбяра холодного металу третього розряду на Нижньодніпровському трубопрокатному заводі.