Держслужба виявила популярний у чиновників спосіб збільшити собі пенсію: по 30 років не ходять у відпустку

Поділитися
Держслужба виявила популярний у чиновників спосіб збільшити собі пенсію: по 30 років не ходять у відпустку © Фото з відкритих джерел
Передпенсійні виплати складають захмарні цифри, що вимірюються десятками мільйонів.

Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина анонсувала боротьбу з так званими «колекціонерами відпусток» на державній службі. Про це очільниця відомства розповіла в інтерв’ю «Главкому».

За словами Алюшиної, Україна зіштовхнулася з проблемою, коли держслужбовці, які зловживали накопиченням відпусток, звільняються чи виходять на пенсію, і тоді треба одночасно зробити їм всі компенсаційні виплати, а цифри там набігають чималі.

«Нам надходить від державних органів інформація, що в когось є невикористані відпустки ще з 1999 року. Ви тільки уявіть – люди по 30 років їх накопичували, а зараз їм треба виплатити все й одразу. І це ще не все – можуть бути виплати відповідно до судових рішень. А в бюджеті кошти на це не заплановані», – сказала голова Нацагенства.

Як пояснила Наталія Алюшина, раніше для держави це була прийнятна практика, але в умовах війни, за нинішнього дефіциту в фондах оплати праці, ситуація «м’яко кажучи, є безрадісною».

«У Національному агентстві держслужби до такого не доводять, але не готова сказати, як такі питання вирішують в інших державних органах. Просто знаю, що у деяких міністерствах є захмарні цифри, коли компенсації складають 16 млн грн! Водночас фонд оплати праці на цей рік вже зведений, і ситуація може бути критичною», – зазначила очільниця відомства.

Проте, на думку Алюшиної, передбачені законодавством компенсації все ж мають бути нараховані та виплачені.

Одним із варіантів може бути встановлення законом терміну, після якого накопичення державним службовцем відпусток зупиняється. А отже, накопичені дні мають бути використані протягом певного часу.

За словами голови Національного агентства України з питань державної служби, зараз опрацьовується відповідний механізм і найближчим часом має з’явитися законопроєкт.

Нагадаємо, Нацагентство наразі займається реформою оплати праці. Вона полягає у встановленні справедливих окладів на основі класифікації посад.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі