Минулого тижня було проведено аж дві «жорсткі» ставки Верховного головнокомандувача з енергетики. Питання були різні й найчастіше неприємні, — процес підготовки до опалювального сезону ні для кого не був ані простим, ані дешевим. Одні впоралися ліпше, інші — гірше, але з об'єктивних причин (занадто вже багато чого постраждало минулої зими), а треті і не впоралися, і об'єктивних виправдань цьому не мають. Мова про державну енергогенеруючу компанію «Центренерго» (ЦЕ). Про це пише в своїй статті «Центренерго» на морозі й ми всі теж не зігріємося» Ігор Маскалевич, кореспондент ZN.UA.
Бадьорі заяви чиновників, що на кожній станції запустять по чотири блоки (зокрема один на газі), а може, і п'ять і видадуть понад 1640 МВт потужності, відразу викликали скепсис. З вугіллям наразі відверто погано. Склади на станціях наповнені навіть не на чверть від необхідного. В ідеалі для роботи шести блоків у такому режимі на зиму (точніше, на жовтень—березень) потрібно близько 1,7 млн тонн вугілля.
Нове керівництво обіцянки зрізало до 1190 МВт, включаючи газові. Крім того, частина блоків працюватиме на суміші вугілля (70%) і «кременчуцького» мазуту.
Вугілля планують закуповувати в Польщі, це дорожче, але стабільніше. До жовтня обіцяли законтрактувати перші партії. Щось підкинуть усе-таки і з шахт Донбасу. За розрахунками, потрібно мінімум 80 тисяч тонн на місяць.
На все це потрібні гроші. Великі надії покладали на урядову програму «5–7–9», мовляв, давайте їх як пільговиків прокредитуємо. Але вже вересень, а все зависнуло.
Звідки його взяти? Спочатку говорили про наші шахти, але працювати з ЦЕ ніхто не рвався. На держшахтах видобуток вугілля упав більш як удвічі, а інші не дуже хочуть продавати в борг. Репутація ЦЕ як позичальника нижче плінтуса.
З іншими матеріалами автора можна ознайомитися за посиланням.