Держдума РФ хоче зробити з окупованого Криму "дикий" офшор - Ъ

Поділитися
Держдума РФ хоче зробити з окупованого Криму У Росії хочуть дозволити в Криму діяльність, неможливу на решті території РФ © toshket / Depositphotos
Поправки в законодавство суперечать угодам про розкриття бенефіціарів.

У Держдумі РФ готують пакет законопроектів про фактичне введення в окупованому Криму офшорного режиму. Про це пише "Комерсант".

Крім розширення податкових пільг поправками запропоновано механізм створення в Криму трастів, які зможуть забезпечити інвесторам на півострові анонімність і дозволять не боятися санкцій.

Нагадаємо, на даний момент в Криму і Севастополі вже діє вільна економічна зона, однак вона орієнтована в основному на місцевий бізнес. Її резидентам надано пільги по податках, в реєстрі зони близько 900 організацій, заявлений обсяг інвестицій - 80 млрд руб.

Повідомляється, що перший законопроект являє собою поправки до податкового кодексу РФ, другий - до цивільного кодексу і ще до півтора десятків законів. У ЦК пропонується узаконити новий вид товариства з обмеженою відповідальністю - "Міжнародна компанія", а також ввести статті "Міжнародні трасти" (організація та передані їй іншими особами у власність трастові фонди) і "Сімейні фонди" (організація, створена для управління майном творця фонду, його сім'ї або "інших вказаних ним конкретних осіб").

Згідно з поправками на податковий облік ці форми повинні ставати за місцем розташування реального - якщо воно знаходиться за межами РФ, то вони будуть визнаватися нерезидентами, тобто будуть виведені з-під фіскального контролю.

Трасти повинні забезпечити інвесторам в окупованому Росією Криму анонімність. "Кримські трасти", за задумом, повинні отримати право на передані їм активи. У цьому разі бенефіціар стає невидимим, але залишається при доходах.

Для роздачі пільг в діючий закон про кримську вільну економічну зону запропоновано ввести главу "Міжнародна транзитна зона" - це окремі ділянки території вільного порту зі спеціальним режимом ведення бізнесу.

Згідно з поправками, доходи резидентів з джерел в Міжнародній транзитній зоні повністю звільняються від ПДВ, податків на прибуток і майно. За аналогією з "дикими" офшорами учасникам зони запропоновано оплачувати лише щорічний податковий збір у розмірі 1,5 тис. євро. Для доходів резидентів, одержаних на решті території РФ, запропоновані пільгові ставки: на дивіденди - 15%, відсотки і роялті - 0%.

Також автори закону хочуть дозволити в Криму і в Севастополі діяльність, неможливу на решті території РФ: іноземним банкам, страховим компаніям, пенсійним фондам і брокерським компаніям запропоновано дати можливість працювати без ліцензії.

Крім того, передбачено спрощений порядок отримання російського громадянства для інвесторів, що вклали в облігації Криму і Севастополя від 1 млн євро, приїхавшим на півострів іноземцям запропоновано безвізовий режим. Ще один "бонус" - виведення операцій в Міжнародній транзитній зоні з-під валютного контролю.

За визнанням авторів проекту, поправки викликали зауваження у адміністрації президента як такі, що суперечать угодам про розкриття бенефіціарів.

За словами юристів, ініціативи йдуть врозріз із зусиллями G20 і ОЕСР по боротьбі з офшорами, закріплення в законі таких переваг порушить рекомендації Доповіді ОЕСР 1998 року "Про згубну податкову конкуренцію" та Кодекс ЄС 1997 року "Про проведення оподаткування підприємницької діяльності".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі