Держбюджету загрожує 15,2 млрд грн дефіциту в кінці року: розрахунки Мінфіну

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Наприкінці року в уряду може не залишитися грошей для фінансування своїх зобов'язань. Планується, що витрати держави у грудні на 15,2 млрд грн перевищать доходи, і цей дефіцит не можна буде покрити за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку. На думку експертів, Міністерство фінансів може витрачати валютні запаси, скоротити витрати або збільшити держборг.

Із планів Мінфіну щодо доходів і видатків державних фінансів у листопаді-грудні, які опинилися в розпорядженні «Коммерсатъ-Украина» випливає, що у листопаді до загального фонду бюджету має надійти 28,4 млрд грн, а у грудні - 18 млрд грн. Всі доходи позабюджетних фондів, державного і місцевих бюджетів у грудні склали 57,5 ​​млрд грн. У той же час витрати перевищать цю суму на 15,2 млрд грн і досягнуть 72,7 млрд грн. В умовах відсутності надходжень від приватизації і запозичень це загрожує обнуленням залишків на єдиному казначейському рахунку і ризиками появи непокритих зобов'язань на 10,5 млрд грн.

Згідно з аналізом Мінфіну, ситуацію у кінці року загострює необхідність виплат за зовнішніми боргами. У грудні потрібно сплатити 22,36 млрд грн. Найбільші виплати -16 млрд грн - припадають на погашення кредиту VTB Capital. Зараз Мінфін веде перемовини про чергову пролонгацію кредиту. Про цю ж проблему вчора заявив лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк. Він підкреслив, що гривневі кошти на казначейському рахунку з початку місяця скоротилися з 5,33 млрд грн до 2 млрд грн, хоча в уряду ще є валютні ресурси на $3 млрд.

Співрозмовник в Адміністрації президента зазначив, що валютні залишки на єдиному казначейському рахунку можуть покрити і виплату зовнішніх боргів, і касовий розрив у 10,5 млрд грн. Мінфін у липні, вересні та жовтні продавав валюту сумами по $100 млн, але на листопад-грудень її продаж поки не заплановано.

Економіст Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Молдован каже, що наприкінці року фінансуються капітальні асигнування (суми витрат у спецфонді і незахищених видатків зростуть на 6 млрд грн - до 16,4 млрд грн), тому і виникає такий розрив у бюджетній звітності.

Аналітики схиляються до того, що Мінфін скоротить витрати на капітальні програми, буде активніше збирати податки наперед і притримувати відшкодування ПДВ. За інформацією джерела, на 1 жовтня обсяг переплат перевищував 20 млрд грн, а загальна заборгованість з повернення ПДВ складала 23 млрд грн.

Разом з тим аналітики здивовані ситуацією, що складається в кінці року, в умовах систематичних звітів уряду про перевиконання доходів бюджету. Згідно з документом Мінфіну, за результатами року держскарбниця отримає понад план майже 3,8 млрд грн, але це все одно не вирішить проблему дефіциту коштів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі