Оскільки чітких державних зобов'язань щодо компенсації втрат страхової системи від зниження розміру ЄСВ немає, користуючись нагодою, держбюджет почав швидко скорочувати свій внесок у фінансування пенсійних видатків (45,8% у 2017 р., 40% - за планом на 2018 р.).
Про це у своїй статті для DT.UA пише Лідія Ткаченко, провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, кандидат економічних наук. На її думку, це призводить до посилення ризиків подальшого збіднення пенсіонерів, адже фінансова спроможність страхової солідарної системи надзвичайно обмежена.
"На 100 пенсіонерів припадає 110 платників, і за існуючої ставки ЄСВ (з 22% до Пенсійного фонду спрямовується 18,84%) страхова пенсійна система здатна забезпечити розмір виплати в середньому близько 21% від поточного рівня зарплат. І що швидше зростатимуть зарплати, то швидше буде знецінюватися відносна вартість пенсій", - підкреслює експерт.
Детальніше про проблеми пенсійної реформи читайте в матеріалі Лідії Ткаченко "Накопичувальний рівень пенсійної системи: якою може бути українська модель?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".