Держборг України у серпні зріс майже на $6,6 млрд

Поділитися
Держборг України зріс до 192,71 млрд доларів.

Станом на кінець серпня 2025 року сукупний державний та гарантований державою борг України склав 192,71 млрд доларів США. Це на 6,58 млрд більше, ніж у липні, коли зростання становило лише $1,29 млрд, повідомило Міністерство фінансів.

У гривневому еквіваленті борг досяг 7,95 трлн грн, що на 177,41 млрд грн перевищує показник попереднього місяця.

Найбільшу частку складає зовнішній борг – 145,17 млрд доларів (5,99 трлн грн), або 75,34% від загального обсягу. Внутрішній борг становить 47,54 млрд доларів (1,96 трлн грн), що відповідає 24,66%.

Для порівняння, на 31 липня 2025 року держборг оцінювався у 186,13 млрд доларів США, або 7,77 трлн грн. Таким чином, лише за серпень зростання склало 76,92 млрд грн, або $1,29 млрд.

Як повідомлялося, з 2027 року платежі на обслуговування держборгу України радикально збільшаться. Це неминуче викликатиме перерозподіл бюджету, тобто страждатиме фінансування оборонни, соціальних видатків і програм післявоєнного відновлення. Докладніше пише у статті  "Фінансування бюджетних дефіцитів у 2025 і 2026 роках — з дощу та під ринву" Тетяна Богдан.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі