Держбанки істотно скоротили частку непрацюючих кредитів

Поділитися
Частка таких кредитів в портфелях держбанків знизилася до 57,4%.

Державні банки скоротили портфель непрацюючих кредитів (NPL) на 22% або на 87 млрд грн в 2020 році. Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Відзначається, що частка NPL в кредитному портфелі держбанків становить 57,4% або 310 млрд грн.

Скорочення обсягу NPL сталося через списання з балансів банків проблемних активів: держбанки списали кредитів за рахунок резервів на суму понад 123 млрд грн.

Також в 2020 році держбанки реструктурували непрацюючі кредити на 42 млрд грн, з них - 23 млрд грн відповідно до Закону України "Про фінансової реструктуризації", ще 6 млрд грн - скорочення обсягу простроченої заборгованості.

Серед галузей найбільший обсяг непрацюючих кредитів держбанків традиційно сконцентрований в оптовій і роздрібній торгівлі, виробництві хімічної і харчової продукції, металургії.

Для врегулювання питань проблемних кредитів держбанки також вели активну претензійно-позовну роботу по стягненню заборгованості.

Станом на 1 січня 2021 року в судах перебувало понад: 68 000 позовів держбанків на суму 78 млрд грн.

У 2020 році було подано понад 94 000 нових позовів на суму близько 31 млрд грн, отримано понад 100 000 рішень судів на 23 млрд грн, відкрито понад 101 000 виконавчих проваджень на 51 млрд грн.

Нагадаємо, що загальна сума вкладів фізичних осіб, в тому числі підприємців в банках-учасниках Фонду гарантування вкладів на початку березня склала 609,17 млрд грн. Це на 6,13 млрд грн більше, ніж на початку лютого (603,04 млрд грн).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі