Державний "Укрексімбанк" виставив на продаж проблемні кредити на десятки мільярдів

Поділитися
Державний © unsplash/britti3
В перспективі планується також продаж проблемних кредитів фізичних осіб.

Державний Укрексімбанк виставив на продаж права вимоги за проблемними кредитами юридичних осіб на десятки мільярдів гривень та готується до продажу проблемних кредитів фізичних осіб.

"Розпочинаємо масштабний продаж прав вимоги за кредитами проблемних позичальників, які не співпрацюють з банком щодо добровільного врегулювання заборгованості", - розповіли у банку.

Найближчим часом на електронні аукціони будуть виставлені непрацюючі кредити позичальників-юридичних осіб, загальний обсяг яких сягає десятків мільярдів гривень. 

Як повідомляють в банку, загалом на поточний момент на торги виставлено 7 лотів на загальну суму понад 24 мільярди гривень.

Першим виставленим лотом стануть права вимоги за кредитним договором та дебіторська заборгованість позичальника у вигляді незавершеного об'єкта будівництва - багатофункціонального комплексу преміумклас Sky Towers. Будівництво комплексу площею 223 тис. кв. м у центрі столиці було зупинено через погіршення фінансового стану інвестора. Торги зі стартовою ціною в 7,145 млрд грн відбудуться 3 листопада на аукціоні OpenMarket (ДП «СЕТАМ» Міністерства юстиції України).

«Продаж прав вимоги з аукціону для нас є можливістю почати використання нового механізму врегулювання простроченої заборгованості, який може дозволити ефективно та швидко очистити баланс Банку від NPL. Кожен кейс вивчатиметься окремо, і залежно від інвестиційної привабливості та поточної ринкової ситуації визначатиметься найбільш ефективний інструмент врегулювання заборгованості. За нашими оцінками, банк може стати одним з лідерів на ринку реалізації прав вимоги до боржників у корпоративному сегменті», – повідомив член Правління Укрексімбанку Дмитро Каплюк.

Нагадаємо, наприкінці березня 2021 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №4241, яким, зокрема, колекторським компаніям заборонили вдаватися до шантажу боржників. У квітні президент Володимир Зеленський підписав цей закон.

З 1 липня 2020 року Національний банк перейняв на себе функції регулятора ринку небанківських фінансових послуг: страхових, лізингових, факторингових компаній, кредитних спілок, ломбардів та інших фінансових компаній.

Місячний термін подання документів для реєстрації юросіб, що мали намір набути статус колекторської компанії, завершився 13 серпня - документи подали 64 компанії.

Підготувала Лія Ільченко

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі