Держава заборгувала українцям десятки мільярдів гривень пенсії: борг зростає п'ятий рік поспіль

Поділитися
Держава заборгувала українцям десятки мільярдів гривень пенсії: борг зростає п'ятий рік поспіль
Заборгованість, яка утворилася ще п'ять років тому, на сьгодні сягає 43 млрд грн.

Пенсіонерам, що проживають на забрудненій території у Чорнобильській зоні, держава вже заборгувала 43 мільярди гривень, і цей борг зростає п'ятий рік поспіль.  Про це повідомила в ефірі Українського радіо міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

Йдеться про гроші, які мають виплачуватися відповідно до закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Зокрема, пенсіонерам належать щомісячні доплати до основної пенсії в розмірі однієї, двох або трьох мінімальних зарплат.

Свого часу дію 39 статті цього закону, яка передбачає доплати для жителів забрудненої території, було призупинено. Однак у липні 2018 року Конституційний Суд розблокував її, і з тих пір уряд має вплачувати жителям Чорнобильської зони те, що їм належить.

Але наразі у держави немає таких грошей. Отже, заборгованість, яка утворилася ще п'ять років тому, зараз продовжує зростати. Втім, зараз у держави немає ніякої можливості віддати людям заборговане. Адже з минулого року в Україні виникла ще одна категорія бюджетних утриманців – внутрішні переселенці. І на сьогодні 43 мільярди боргу, який утворився через невиплачені "чорнобильські" доплати – це фактично річний обсяг державної допомоги переселенцям.

"Це величезна сума, яка порівнювана з річним обсягом допомоги для всіх внутрішньо переміщених осіб в Україні… Потрібно розуміти, що великі доплати або достатньо великі доплати сьогодні Україна не має можливості здійснювати з огляду і на військову, і на економічну ситуацію ", — зауважила міністерка.

Отже наразі не йдеться про повернення заборгованих виплат. Втім, це не єдина кепська новина для пенсіонерів, які проживають у забрудненій зоні. Очевидно, що ці гроші не мають наміру їм повертати і після війни. Оксана Жолнович вважає, що такі виплати взагалі свого часу були призначені необґрунтовано.

"Йдеться не про пенсіонерів-ліквідаторів, не про пенсіонерів, які постраждали, а про людей, які умовно все життя пропрацювали у Львівській області, а під пенсію купують будиночок у Житомирській, переселяються й подають заявку на виплату цієї пенсії", - заявила чиновниця.

Очільниця Мінсоцполітики також зауважила, що всі розрахункові пенсії, які були нараховані жителям забрудненої зони відповідно до їхнього страхового стажу і заробітків, держава їм щомісячно виплачує, як і решті українських пенсіонерів. А щодо цих доплат, то питання зараз не на часі і в подальшому потребуватиме перегляду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі