Федерація професійних спілок України оприлюднила проєкт наказу Мінекономіки, яким оновлюються обов'язкова для всіх роботодавців форма №3-ПН "Інформація про попит на робочу силу (вакансії)" та порядок її подання". Наразі робота над проєктом добігає кінця, здійснюються узгодження з усіма зацікавленими сторонами.
Указаним наказом Мінекономіки планує оновити форму щодо інформації, яку подають роботодавці про вакансії. А також запровадити нові електронні сервіси у роботі державної служби зайнятості.
Серед важливих нововведень, які передбачає проєкт, - форма доповнюється графою, яка уточнює, чи реально роботодавець шукає кандидата на заміщення посади, і збирається залучати до цього Державну службу зайнятості, чи просто повідомляє про вакансію, бо так від нього вимагає закон, і залучати когось до підбору кадрів не збирається.
Нагадаємо, на сьогодні, відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 50 Закону України "Про зайнятість населення" юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, зобов’язані, подавати центрам зайнятості населення інформацію про попит на робочу силу (вакансії).
Про специфічність ситуації, що склалася з заповненням в Україні оприлюднених вакансій, можна прочитати на ZN.UA в матеріалі Надії Гоцуєнко - "Вакансії: нові робочі місця за рахунок трудових мігрантів". Часи, коли на українському ринку праці заправляв балом роботодавець, вже минають. Зважаючи на великий відплив фахівців за кордон і глобальну конкуренцію за трудові ресурси та трудову міграцію українців у більш економічно розвинені країни, останнє слово все частіше залишається за спеціалістами, які поки що залишилися.
Проте, навіть у державних структурах ще не до кінця усвідомили нові тенденці ринку праці. І, наприклад, в Національному банку вважають, що велика кількість вакансій на сайтах працевлаштування, а також відсоток безробіття, який не зменшується, свідчить не про вади цього ринку, зокрема - в частині оприлюднених вакансій, а у відсутності в Україні достойних кандидатів. якими можна ці вакансії замістити.