Держагентство екологічних інвестицій: Мінфін блокує "кіотські" гроші

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
На сьогоднішній день практично повністю відсутнє фінансування майже тисячі проектів за схемою зелених інвестицій, які сприяють скороченню викидів парникових газів в атмосферу та мають позитивний соціальний ефект для українського суспільства.

Починаючи з березня 2014 року, Міністерство фінансів України блокує здійснення фінансування проектів за схемою зелених інвестицій. Про це йдеться в матеріалі, опублікованому виданням "Лівий берег".

Ця інформація була оприлюднена 18 червня 2014 року на засіданні Комітету ВР з питань екологічної політики. Комітет розглядав ситуацію, що склалася в рамках реалізації проектів "зелених" інвестицій, які фінансуються в Україні за рахунок коштів, отриманих від продажу Японії одиниць встановленої кількості у відповідності до 17-ої статті Кіотського протоколу.

Депутати зазначили, що на сьогоднішній день практично повністю відсутнє фінансування майже тисячі проектів за схемою зелених інвестицій, які сприяють скороченню викидів парникових газів в атмосферу та мають позитивний соціальний ефект для українського суспільства. Це в свою чергу призводить до значних затримок в рамках виконання Україною своїх міжнародних зобов'язань.

У керівництві Державного агентства екологічних інвестицій та ДП "Держекоінвест" вважають, що позиція Мінфіну не лише поглиблює кризу в рамках виконання проектів, але й призводить до значних збитків державі.

"Протягом усього періоду реалізації проектів жодного разу з боку Державної казначейської служби не відбувалося вчасних виплат. Постійні затримки та невиплати на початку 2014 року призвели до виникнення кредиторської заборгованості та блокування цих виплат. Кредиторська заборгованість за роботи, виконані у 2013 році, на сьогодні складає 86 млн. грн." - зазначає заступник голови Державного агентства екологічних інвестицій України Олександр Писаренко.

Засідання профільного комітету Верховної Ради та його рекомендації уряду сигналізують про те, що у цій сфері виникли серйозні проблеми. Їх суть полягає в тому, що Мінфін блокує фінансування абсолютно всіх екопроектів Кіотського протоколу на території України. Водночас всі ці дії можуть мати відчутні міжнародні наслідки, оскільки Японія може вимагати повернення всієї суми, сплаченої за квоти на викиди в атмосферу, якщо частина проектів в Україні не доведено до кінця або закінчено не вчасно, стверджується в статті.

Окрім того, за словами Олександра Писаренка, через двомісячну затримку із затвердженням Мінфіном фінансових документів на невизначений термін переноситься будівництво об'єктів в рамках екологічної програми.

"Зараз всі наші проекти з Плану заходів мають бути завершені в грудні 2014 року. Але деякі з них навіть і не починалися. Та жодних документів, крім листів-відмов Мінфіну, у нас немає. І ми фізично не можемо виконати свою роботу, свої міжнародні зобов'язання. Цього року ми отримали гроші тільки на закупівлю гібридних автомобілів Toyota Prius і більше нічого. Така ж ситуація, і по іншим проектам, високотехнологічне обладнання через відсутність фінансування на розмитнення знаходиться на митних складах в портах та залізничних пунктах. Все стоїть під відкритим небом, заборгованість за його зберігання, яка виникла через відсутність здійснення оплат з боку Мінфіну, становить 5 млн грн, і це є прямі збитки державі. На моє переконання, за все це має відповісти центральний орган виконавчої влади, відповідальний за формування та реалізацію фінансової політики в Україні", - зазначає Писаренко.

В Державному агентстві екологічних інвестицій та ДП "Держекоінвест", які відповідають за реалізацію проектів за схемою зелених інвестицій, починаючи з 2009 року в реалізації знаходиться 817 проектів, які розташовані у 24 регіонах України і передбачають заходи з енергозбереження закладів соціальної сфері (утеплення лікарень, шкіл, заміна ліфтів), а також десяток великомасштабних проектів, серед яких заміна старих автомобілів МВС України на нові гібридні автомобілі Toyota Prius. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі