Депутати створили законодавчий хаос та ухвалили вже другий законопроєкт щодо заборони стягувати з населення борги за ЖКП

Поділитися
Депутати створили законодавчий хаос та ухвалили вже другий законопроєкт щодо заборони стягувати з населення борги за ЖКП © depositphotos/Wavebreakmedia
Причому, набуття чинності другим законом залежить від подолання вето на перший закон.  

Верховна Рада ухвалила вже другий законопроєкт - № 7531, яким заборонила на період дії воєнного стану примусово стягувати з фізособи заборгованість за житлово-комунальні послуги. За основу проголосувало 287 депутатів Верховної Ради.

Депутати проголосували за скорочений термін підготовки законопроєкту № 7531 до другого читання. І якщо він буде ухвалений, то тимчасово на період дії воєнного стану на території України буде заборонено примусове виконання рішень щодо стягнення з фізичної особи заборгованості за "комуналку".

Однак є важливий нюанс. В Законі прописано, що він набирає чинності не раніше дня набрання чинності законопроектом № 7317.

Водночас законопроєкт №7317 також прямо передбачає заборону на стягнення боргів за ЖКП, хоча загалом містить набагато ширші норми, ніж законопроєкт № 7531.

Але головна проблема в іншому. Як відомо проєкт №7317 отримав вето Президента. На думку Глави держави, цей закон не містить чіткого механізму застосування встановлених ним положень, а також критеріїв віднесення осіб до кола суб'єктів, на яких поширюватиметься його дія, що може спричинити порушення пропорційності відносин між інтересами кредиторів та боржників.

27 червня закон повернувся до ВР з пропозиціями Глави держави. 9 липня законопроєкт був знову внесений до порядку денного ВР. А 13 липня законопроєкт отримав висновок з підтримкою пропозицій Президента та наразі очікує на розгляд вето.

Водночас, як відомо, процедура подолання вето є набагато складнішою, ніж просто ухвалення законопроєкту. Згідно з законом України “Про регламент Верховної Ради України”, після вето закон вважається прийнятим у цілому, якщо на його підтримку отримано не менш як дві третини голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради (338 голосів і більше), після чого закон підписується Головою Верховної Ради України і знову направляється на підпис Президенту України.

Але навіть у разі подолання вето, поки що незрозуміло, яким чином депутати бачать паралельне існування двох законів з тотожними нормами у частині заборони на стягнення боргів за ЖКП з населення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі