Делегація із чотирьох депутатів Європейського парламенту відвідає Україну 16-19 травня. Як повідомляє представництво ЄС у Києві, депутаті здійснять ознайомчу місію щодо фінансової допомоги ЄС, яка надається Україні з часів Майдану задля підтримки процесу стабілізації та реформ.
"Члени Комітету Європейського парламенту з бюджетного контролю, які відповідають за контроль над витратами коштів ЄС, відвідають Україну, аби побачити на місці, у який спосіб витрачається допомога Євросоюзу. Також вони прагнуть дізнатися, як Україна бореться проти корупції і чи вона впливає на фінанси ЄС", - йдеться в повідомленні.
Програма візиту складатиметься з двох частин:
Перша частина візиту проходитиме у Львівській області. Її мета – спостерігати за проектами, що фінансуються ЄС, та транскордонною співпрацею з Євросоюзом. Делегація планує відвідати проекти за межами Львова; йдеться, зокрема, про такі міста, як Дрогобич або Самбір і такі села як Моршин, Пісочне або Луки, де проекти ЄС було завершено.
Друга частина візиту відбуватиметься у Києві. У столиці члени делегації зустрінуться з представниками центральної влади – Верховною Радою та нещодавно приведеними до присяги представниками уряду. Під час зустрічі члени місії поцікавляться, як Україна бореться проти системної корупції та як на центральному рівні здійснюється управління фінансами ЄС. Також делегація зустрінеться з представниками антикорупційних органів. Окрім того, передбачені зустрічі з представниками громадянського суспільства, органів контролю за боротьбою проти корупції та журналістами, які працюють у сфері розслідувань.
Як нагадують у представництві ЄС у Києві, з 2014 року ЄС надає фінансову допомогу на підтримку процесу стабілізації та реформ в Україні (3,4 млрд євро макрофінансової допомоги, 900 млн євро двосторонньої допомоги на розвиток, 500 млн євро регіональної допомоги, 50 млн євро задля стабільності та миру, 60 млн євро гуманітарної допомоги).
Комітет Європейського парламенту з бюджетного контролю складається з 30 депутатів, які представляють 17 країн-членів ЄС. Комітет перевіряє, як витрачаються гроші ЄС (приблизно 130 млрд євро щороку) та виявляє, чи були кошти використані за призначенням і чи було досягнуто цілей, на які вони виділялися.