Депутати внесли до проекту бюджету-2014 поправок на 750 млрд гривень

Поділитися
Депутати внесли до проекту бюджету-2014 поправок на 750 млрд гривень Депутати запропонували три тисячі правок до держбюджету-2014 © @S_Andrushko
Депутати вважають за необхідне розширити кількість проектів, що фінансуються за рахунок держгарантій. Багато депутатських поправок мають соціальну направленість.

У Верховній раді почався процес розгляду депутатських поправок до проекту державного бюджету.

За словами голови комітету Верховної ради з питань бюджету Євгенія Геллера (Партія регіонів; ПР), надійшло понад 3 тис. поправок, на реалізацію яких необхідно близько 750 млрд грн. Ця сума вдвічі перевищує дохідну частину урядового проекту (392,4 млрд грн). Голова фракції ПР Олександр Єфремов не виключив, що бюджет буде прийнято без врахування пропозицій народних депутатів, бо збалансувати його буде неможливо, пише Коммерсантъ-Україна.

На 12.00 заплановано засідання заступників голови бюджетного комітету та голів підкомітетів, на якому депутати мають намір узгодити позицію про підтримку поправок до проекту бюджету. Згідно з таблицею пропозицій, депутати наполягають як на збільшенні доходів загального фонду держбюджету - максимальне зростання на 17,83 млрд грн, так і на їхньому скороченні на 2,6 млрд грн. Така ж ситуація і у видатковій частині. Внесено поправку про зниження рівня держборгу на 14,5 млрд грн, до 565,55 млрд грн.

Депутати вважають за необхідне розширити кількість проектів, що фінансуються за рахунок держгарантій (уряд запропонував обмежити витрати на ці цілі 50 млрд грн). Зокрема, Володимир Яворівський ("Батьківщина") наполягає на будівництві лінії метрополітену у Києві в напрямку житлового масиву "Вигурівщина-Троєщина". При цьому у Компартії хочуть посилити контроль за цільовим використанням кредитів під гарантії держави і щокварталу інформувати парламент про надання таких коштів.

Як опозиціонери, так і представники більшості вважають за необхідне виключити з доходів загального фонду держбюджету збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства і знову направляти ці кошти до спецфонду. Запропоновано також збільшити кількість програм, які б фінансувалися за рахунок коштів спецфонду.

Представники опозиції пропонують позбавити уряд права випускати у 2014 році фінансові казначейські векселі для погашення заборгованості з відшкодування різниці у тарифах на теплопостачання. А Юрій Шаповалов (ПР) наполягає на списанні боргів місцевих органів влади за середньостроковими позиками, які вони "змушені були отримувати через прорахунки Мінфіну".

За даними Асоціації міст, цей обсяг становить 4,7 млрд грн. За словами голови підкомітету з питань місцевих бюджетів Костянтина Павлова (Партія регіонів), основним напрямком повинна стати підтримка місцевих бюджетів: "Вони повинні мати більший люфт для фінансування регіональних та місцевих програм".

Багато депутатських поправок мають соціальну спрямованість, зокрема, пропонується значно збільшити прожитковий мінімум (ПМ) і мінімальну зарплату (МЗ). Андрій Павловський ("Батьківщина"), зокрема, пропонує з 1 січня встановити їх у розмірі 2400 грн і підвищити до кінця року ще на 360 грн. В урядовому проекті запропоновано підвищити їх розмір у жовтні до 1301 грн. Його колега за фракцією Людмила Денисова пропонує більш помірне зростання - на 179 грн з 1 грудня, до 1446 грн.

Байдюк Лариса (КПУ) вважає, що Кабмін повинен забезпечити збільшення зарплатні до рівня реальної вартості робочої сили з урахуванням податку на доходи фізосіб (ПДФО) і сімейного навантаження. У Компартії також пропонують в 2014 році забезпечити разові виплати ветеранам та інвалідам війни, в'язням концтаборів - підвищити з 6643 до 9490 грн, учасникам бойових дій - до 4745 грн. "Я буду підтримувати реальні соціальні ініціативи, особливо мені боляче за дітей війни, і їм хотілося б збільшити виплати",- каже голова підкомітету з питань видатків Олександр Пресман (ПР).

Депутати пропонують ввести прогресивну шкалу оподаткування доходів фізосіб, знизивши ставку з 15 до 13% для доходів в обсязі не більше двох МЗ (2436 грн). При доходах до 12,180 тис. грн -15%, до 18,270 тис. грн -17%, до 36,540 тис. грн -20% і понад це -30%. Нагадаємо, що подібний механізм пропонували і у Міндоходів, однак проект далі міністерства так і не пішов. Зараз підвищена ставка в 17% застосовується до доходів, що перевищують десятикратний розмір МЗ. Економити державні гроші у парламенті пропонують за рахунок скорочення на 40% кількості легкових автомобілів, що обслуговують державні органи. Після продажу їх на аукціоні виручені кошти має бути направлено до бюджету.

Окрім того, є норма про заборону вищим посадовим особам користуватися чартерними авіаперевезеннями за рахунок держкоштів. Як і обіцяли в опозиції, подано поправку про скорочення витрат на утримання силових структур: МВС - удвічі, до 9,2 млрд грн, Генпрокуратури - з 3,2 млрд грн до 1,2-1,6 млрд грн (три пропозиції щодо скорочення). У той же час комітет з питань верховенства права та правосуддя наполягає на збільшенні фінансування судів. А ряд депутатів Партії регіонів просять підвищити на 60 млн грн фінансування за програмою здійснення законодавчої діяльності і на 20 млн грн - на підтримку санаторно-курортного комплексу Верховної Ради. !zn

Читайте також:

Антимайдан буде стояти доти, поки не приймуть держбюджет -2014

Спікер Рибак хоче прийняти держбюджет цього тижня і без обговорення

Держбюджет-2014 - дежавю "покращення"?!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі