Як повідомила прес-служба голови комітету Сергія Рибалки, банки, які довели рівень статутного капіталу до 200 млн грн, в переважній більшості є фінансово стійкими, виконують економічні нормативи, що відповідають критеріям прозорості, мають життєздатні бізнес-моделі і здатні до розвитку.
"Для банків, які вже стабільно працюють, вимога щодо подальшого нарощування статутного капіталу вже не виконує роль компенсатора ризиків, однак фактично є платою за право продовжувати діяльність. Значна кількість невеликих банків сьогодні мають ефективні бізнес-моделі і зрозумілі стратегії розвитку з урахуванням сегментів ринку, в яких вони вже представлені або планують розвиватися. Вони значно менше перевантажені непрацюючими кредитами в порівнянні з великими банками, і в середньому мають кращі показники достатності капіталу", - зазначають автори законопроекту.
Наголошується, що за результатами стрес-тестів 90% з 33 найменших за активами банків не вимагають подальшої докапіталізації.
За словами Рибалки, вимоги до мінімального розміру статутного капіталу банку в Україні вже перевищили аналогічні вимоги Європейського союзу. Так, згідно Директиви ЄС від 26/07/2013 №2013/36/EU, кредитні установи повинні мати статутний капітал не менш ніж EUR5 млн.
Нагадаємо, що сім банків не виконали вимоги щодо докапіталізації. За даними Мінюсту, статутний капітал менше 200 млн грн у банку "Центр", "Кредит Оптима Банк", "Українського банку реконструкції і розвитку" (статутні капітали по 120 млн грн), "Альпарі Банку" (122 млн грн), "Айбокс Банку" (122,45 млн грн), банку "Портал" (125 млн грн), "Полікомбанку" (145 млн грн).
Також повідомлялося, що Нацбанк підготує новий графік капіталізації банків.
У 2016 році число працюючих в Україні банків скоротилося на 23, і станом на січень поточного року склало 94 фінансові установи.