Народний депутат Андрій Антонищак (Блок Петра Порошенка) звернувся до Окружного суду Києва з проханням зупинити конкурс з обрання голів Податкової та Митної служб. Про це він заявив на засіданні Комісії Національного агентства з питань держслужби (НАГС), яка розглядає результати другого етапу даного конкурсу, пише LIGA.net.
"Серед кандидатів на пост глави податкової є заступник міністра фінансів Сергій Верланов, який не має достатнього досвіду на держслужбі: він працює лише 10 місяців, хоча потрібно три роки", - заявив він.
Також, як зазначив депутат, у нього є претензія до заступнику міністра економіки Максиму Нефьодову, який претендує на роботу на митниці, взагалі не маючи досвіду в цій сфері.
"Я звернувся до суду з вимогою заблокувати конкурс до розгляду справи по суті", - уточнив Антонищак.
Комісія НАГС не стала зупиняти конкурс на вимогу депутата. Як пояснив глава відомства Костянтин Ващенко, закон "Про держслужбу" вимагає від кандидатів на посади такого рівня 7 років трудового досвіду в бізнесі або держструктурах (не менше 5 з них - на керівних посадах) або три роки на держслужбі.
До другого етапу конкурсу на голів Податкової та Митної служб допущено 5 і 6 кандидатів відповідно. Всі успішно здали тест на знання законодавства, зараз вони вирішують ситуаційні завдання, за результатами чого визначиться перелік допущених до фінального етапу - співбесіди 23 квітня. Переможців виберуть за підсумками співбесіди.
У конкурсі на посаду голови Податкової служби беруть участь заступник міністра фінансів Сергій Верланов і заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов. На крісло глави митниці претендує заступник голови МЕРТ Максим Нефьодов.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів схвалив запуск реформи щодо поділу Державної фіскальної служби, затвердивши положення про податковій та митній службах.
20 березня уряд оголосив конкурси на заміщення посад голів Державної податкової та Державної митної служб. Прийом документів кандидатів тривав до 5 квітня.
Орієнтовно конкурс має завершитися в період з 16 по 23 квітня. Після цього почнеться ліквідація ДФС, в ході якої до нових органів буде переведено близько 70% діючих штатних співробітників ДФС, і відбудеться передача повноважень новим органам.
Через місяць після призначення нові керівники ДПС та ДМС мають представити середньострокові плани дій з розвитку служб. Основою реформи має стати оновлення кадрів служб та оптимізація роботи відомств.
Повноцінно нові органи мають запрацювати з 1 червня.
Детальніше про реформу ДФС читайте у статті Костянтина Швабія й Ірини Петрової "Податково-митні гойдалки: злиття, то розставання!" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".