При виборі банку для депозиту потрібно оцінити, перш за все, надійність фінустанови. Вважається, що найбільш надійні в Україні є державні банки, а також системні. Останні надійні, оскільки надто великі, і якщо з ними щось трапиться, то держава їх «спасати». Про це пише РБК-Україна.
Зазначається, що також надійними є "дочки" міжнародних банківських груп. Крім того, слід звернути увагу на банки, які є учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), що гарантує вкладнику повернення коштів.
«Але це зовсім не означає, що вітчизняні комерційні банки, які не належать до вищезазначених категорій, є ненадійними», - йдеться у матеріалі.
Ще один критерій для оцінки надійності банку – рівень процентних ставок за депозитами. Якщо ці ставки в конкретному банку значно вищі за середні ставки по ринку, і така ситуація триває досить довго, - це може бути ознакою певних проблем з коштами в банку. Іншими словами, якщо банк готовий значно переплачувати за кошти клієнтів, то з грішми у нього, певно, не все гаразд.
Не завжди очевидний, але дуже показовий критерій для вибору банку – публічна репутація і відгуки клієнтів. Ці відгуки можна знайти на профільним форумах в Інтернеті, в соцмережах, або й просто попитати своїх знайомих і колег. Як правило, "диму без вогню не буває".
Ставки, зручність та сервіс
Якщо ви вже визначились з переліком надійних банків, з якими потенційно готові мати справу, - залишилось лиш обрати саме те, що вам потрібно. В списку потенційних ваших побажань: розмір ставок за депозитами, умови депозитних програм, наявність і зручність користування онлайн- і мобільним банкінгом, кількість і розташування фізичних відділень банку, розгалуженість банкоматної мережі, зручність і вартість додаткових сервісів, тарифна політика, тощо.