Передумови для початку переговорів про поновлення поставок електроенергії в тимчасово окупований Крим на сьогоднішній день відсутні. Про це міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заявив на брифінгу у вівторок, 19 січня, передає УНІАН.
На думку глави Міненерго, питання про енергопостачання півострова лежить не в економічній, а в політичній площині.
"З нашого боку була позиція за договором, вона була неприйнятна другій стороні. Договір не підписаний, немає бази для того, щоб щось робити. Питання очевидна, якщо будуть якісь зміни, я буду інформувати, на даний момент просто немає приводу для подальших переговорів", − сказав Демчишин. Він також зазначив, що енергопостачання окупованого півострова було економічно вигідним для української сторони.
"Додаткове завантаження наших потужностей була конструктивною і вигідною. Ми виробляли енергію і отримували гроші", − підкреслив міністр.
Договір на постачання електроенергії з території України в Крим закінчився 31 грудня 2015 року. При цьому президент України Петро Порошенко підкреслив, що постачання електроенергії можливе тільки в "український" Крим, тобто, Україна згідна поставляти е/е на півострів тільки у разі, якщо в договорі буде зафіксована його приналежність Україні.
Сьогодні Крим отримує електроенергію через незаконно прокладений китайцями підводний кабель з території Росії, з Краснодарського краю по дну Керченської протоки. Також на півострові є власна генерація, однак її потужностей не вистачає.
З початком 2016 року Україна також відмовилася від імпорту російської електроенергії. Тоді якросійські ЗМІ повідомили, що нібито саме Росія не буде продовжувати договір про постачання електроенергії в Україну. Примітно, що Україна в 2015 році мінімізувала закупівлю електроенергії з РФ. Напередодні міністр енергетики Володимир Демчишин повідомив про те, що саме Україна вирішила не продовжувати контракт на імпорт електроенергії з РФ на 2016 рік, оскільки не бачить у цьому необхідності.