Декларування та податки: які зміни Мінфіну варто врахувати

Поділитися
Декларування та податки: які зміни Мінфіну варто врахувати © НАЗК
Волонтерська діяльність також має фіксуватися в декларації.  

До повномасштабного вторгнення влада внесла зміни, що спрямовані на оподаткування доходів від продажу другого та наступних за ним об’єктів житлової нерухомості. Також з'явилося поняття "майбутній об'єкт нерухомості" (це права на житлові об'єкти, що мають бути зареєстровані у нотаріуса). Тепер зазначені зміни треба відображати в декларації, але зміни стосуються не лише майна, розповіли експерти Crowe Mikhailenko, пише fin.informator.

Наказом Міністерства фінансів №467 було внесено зміни до форми декларації про доходи та майновий стан. Також змінили інструкцію щодо її заповнення. Це, зокрема, вплине на оподаткування від продажу нерухомості, а також на діяльність волонтерів.

Волонтерська діяльність. Для коштів (майна, яке волонтерами було отримане для подальшої передачі для гуманітарних чи військових потреб) тепер з'явиться пільга. Йдеться про те, що ці кошти або майно не будуть враховувати в якості доходу. Це також буде відображатися в декларації. Важливо, щоб особа при цьому була внесена до реєстру волонтерів. 

Дія Сіті. З'явилася нова пільга, яка дозволяє вирахувати із оподаткованого доходу – суму витрат на придбання акцій, до того як компанія зайшла в режим Дія Сіті доходу на суму витрат на придбання актів. При цьому загальна сума не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, отриманого у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Платіжні системи. У результаті ухвалення закону про платіжні системи під нього з’явилися поправки в Податковий Кодекс України. Йдеться про те, що тепер в частині ДФО уточнили склад витрат під час відрядження які, якщо є документальне підтвердження, не оподатковуються ПДФО і військовим збором.

Іноземні компанії. Це стосується лише тих компаній, якими володіють резиденти України. Зараз законодавство передбачає наскрізне оподаткування доходів, коли фізична особа за фактом розподілу доходів української компанії на користь іноземного холдингу, повинна відобразити оподатковуваний дохід за ставкою 5% або 9%, визнавши це, такими собі своєрідними дивідендами, наче отриманими одразу від української юридичної особи. Це враховується у формі декларації, які подають громадяни, коли виїжджають за кордон. 

Повідомлялось, що навіть один день перебування на відповідній посаді в період з 1 січня до 31 березня 2024 року, передбачає обов’язок подання декларації, якщо робота на такій посаді вимагає декларування, нагадує НАЗК та публікує оновлений перелік випадків, коли громадяни України мають подавати відповідні дані у системі електронних декларацій.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі